Tänään oli kynttilä ralli.

Kuka vie ja milloin ,kenen on vuoro. Aina sama riitely sukukunnilla! Olemme ikäihmisiä jo me
lapsetkin,emme kykene,monta kertaa vuodessa sinne vanhempiemme hautapaasien viereen.
Muistamme lapsuuttamme omissa kodeissamme oloa ja kerromme omille lastenlapsille heistä.
Se pitää riittää ! Eikös niin ?
199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vie ihmisiä kuin pässejä narussa, hölmöintä mitä voi olla. Ajellaan satoja kilometrejä autoilla, bensaa kuluu
ostetaan kynttilöitä tulee jätettä ja saastetta, haitanneeko mitään, ehdottaisin kolminkertaista haittaveroa
kynttilöiden kuskaajille.
Eikö tosiaankaan voi vainajia/läheisiään musitella omaiset kotonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vasuri 65 kirjoitti:

Kuka vie ja milloin ,kenen on vuoro. Aina sama riitely sukukunnilla! Olemme ikäihmisiä jo me
lapsetkin,emme kykene,monta kertaa vuodessa sinne vanhempiemme hautapaasien viereen.
Muistamme lapsuuttamme omissa kodeissamme oloa ja kerromme omille lastenlapsille heistä.
Se pitää riittää ! Eikös niin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu