Minä kirjoiitn teille että ennustan ja siitä on aikaa noin vuosi.
Sain valtavsti kyselyitä ja vastasinkin monelle, lopuksi minua pidettiin pilkkana, kun en heti vastannut tuli haukut että feikki olin.
Ennustin täällä ilmaiseksi, mutta ei kukaan ilmiaseksi ota sontaa päälleen, eiks vaan?
Sain valtavsti kyselyitä ja vastasinkin monelle, lopuksi minua pidettiin pilkkana, kun en heti vastannut tuli haukut että feikki olin.
Ennustin täällä ilmaiseksi, mutta ei kukaan ilmiaseksi ota sontaa päälleen, eiks vaan?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Oli eräs ketjuni ja se ei kelvannut enään lopulta. Samalla täältä eräs toinenkin ennustaja pois.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8551094
samaa mieltä.
Minäkin saan täällä sontaa päälleni, vaikka ilmaiseksi toimin. Tällä palstalla sitä saa helposti.
pitää oikeampana sitä, että annat täällä apua ja lohtua sitä tarvitseville kuin että antaisit ilkeämielisten ihmisten määritellä tekemisesi? MInä olen kokenut tällä palstalla ennalta näkemisen ihmeen hyvinkin tarkasti, Cherrykirsikalta. Jokainen tänne kirjoittava ymmärtää, ettei täältä ehdottomia lupauksia saa vaan toivoa.
Siellä missä menestymistä ja onnistumista on myös niitä jotka eivät sitä kestä; apinat kivittävät niitä puita joissa on hedelmiä. Tämän palstan ylimielinen vakiosuunsoittaja ja ennustamisen taidon vähättelijä haluaa syystä tai toisesta egoilullaan riistää muilta toivon saannin, se ilo hänelle suotakoon muttei siitä tarvitse välittää, eiks vaan ennustajat?
:-)
P.S: Näetkö toivoa minulle stressaantuneen ja epäröivän rakkaani suhteen...?
;-) ;-) ;-)
Mietitään seuraavia vaihtoehtoja:
1. Henkilö esiintyy väittäen omaavansa yliluonnollisia kykyjä.
2. Henkilö esiintyy kertoen että kenelläkään ihmisellä ei ole yliluonnollisia kykyjä.
Kumpi on mielestäsi enemmän egoilua?
Kykenetkö vastaamaan rehellisesti ilman sanoilla kikkailua?
Kun mainitsemasi henkilö 1. väittää pystyvänsä näkevään tulevaan ja hänen ennusteensa, näkynsä ajallaan osoittautuu täsmälleen oikeaksi mitä muuta voit sanoa henkilö 2.:sta?
Ei kannata moisista välittää jätä omaan arvoonsa sellaiset ihmiset jotka eivät lahjaasi osaa arvostaa. Tiedän tunteesi osaan itsekkin jonkin verran ennustaa mutta en ole siinä vielä kovin hyvä. Harjoittelun puutetta on paljon. Katson usein vain tuttavilleni ja ystäville. En katso itselleni koska en usko että se on mahdollidta itse ennustaa itselleni vastaukset saattavat vääristyä. Voisitko sinä loukattu ex.suomi.en. katsoa minulle miltä minun tulevaisuuteni näyttää? Etenkin työelämäni tarjonta kun se tuntuu mahdottomalta vaikka olen yrittänyt kovasti. Melkein jo pääsin haluamaani työhön mutta en sitten kuitenkaan. Olen 25-vuotias nainen. Iloinen ja energinen. Vaikka et katsoisikaan minulle pyynnöstäni huolimatta niin mukavaa talven jatkoa ja onnea ja valoa elämäsi polulle!
Minä kirjoiitn teille että ennustan ja siitä on aikaa noin vuosi.
Sain valtavsti kyselyitä ja vastasinkin monelle, lopuksi minua pidettiin pilkkana, kun en heti vastannut tuli haukut että feikki olin.
Ennustin täällä ilmaiseksi, mutta ei kukaan ilmiaseksi ota sontaa päälleen, eiks vaan?
Eihän niitä kuin meistä' 100 jotka toivoo ennustaja katsoo... sit on se yksi viiva kaksi hitteliä jokka yrit'ää kylv'ää epäuskoa tähn asiaan eli näkemiseen.
Toivon että nejotka tänne tulee näkem'ään tajuaa että joka asiassa on niitä pikku hitteleitä jokka yritää pilata tämän palstan. Eli näkekää meille jotka todella kysymme kunnolla, ja jättäkää omaan arvoonsa ne jotka tänne pahoja huonoja mieliään kylvävät...
Se myös ne jotka ei usko tähän asiaan tulevat tänne vakuuttamaan kuinka ne saa sanoa mielipiteitään näkemisestä ja solvata tätä näkemistä. No antaa heidän pitää omaa rumpaansa päällä ja ohitamme nämä epäuskot vain...
Jospa nyt tosinäkijät täysin sulkisitte korvanne silmänne näiltä jotka vain tulevat haukkumaan tänne. Eikö vois ajatella asian niin että ne jokka kysyy todella itsestään näkyä vastaatte heille, ja ohitatte nämä pikkunaamanaukojat.... kiitos
Etsi yksikin viesti ja näytä sieltä solvaus jonka "epäuskoinen" on tänne kirjoittanut.
Teiltä sitä solvausta on kuulunut, niinkuin nytkin kun kutsut pikku "hitteleiksi", eli hitlereiksi ja pikkunaamanaukojiksi. Solvaamista on myös se että täysin perusteettomasti valehtelet ja väität meistä että me olisimme muka solvanneet ja haukkuneet jotakuta kun niin ei ole kertaakaan tapahtunut.
Ennustajana sinun ei tarvitse käydä mitään muodollisia koulutuksia eikä varsinaisesti osata mitään erityisiä kädentaitoja. Myöskään mitään yliluonnollisia voimia ei tarvita. Mainitset, että olet taiteellinen, mutta et erityisen hyvä. Ennustamiseen se riittää oikein hyvin, sillä kykenet varmasti sepittämään mielenkiintoisia tarinoita luovuutesi voimalla. Ennustuksiin uskovat asiakkaat tuskin kykenevät järkensä valolla näkemään eroa hyvän ja huonon taiteen välillä, joten pienet vajaavaisuudet tällä saralla eivät ole este.
Se mitä sinun tulee tehdä, on alkaa rakentaa itsellesi ns. legendaa, joka vetoaa mystiikkaa janoaviin asiakkaisiisi. Älä ole vaatimaton vaan keksi ihan rohkeasti vaan niin reteitä väittämiä urotöistäsi mystiikan saralla kuin vain suinkin kehtaat. Sitten kun olet tarinan ääriviivat mielessäsi muhineet riittävästi, laadi internet -sivut joissa esittelet itseäsi. Muista julkaista paljon keksimiäsi oikein menneitä ennustuksia ja täytä vieraskirjasi kiitoksella ja ylistyksellä supervoimiasi kohtaan. Näit teet itsestäsi uskottavan maksavien asiakkaittesi silmissä.
Muista panostaa asiakkaidesi kohdalla erinomaiseen asiakaspalveluhenkeen ja pyri kaikin keinoin vahvistamaan asiakkaan ja sinun välistä henkilökohtaista suhdetta. Näin saat asiakkaan palaamaan luoksesi kukkaroineen aina kun elämä tuntuu hankalalta.
Oliko tuo esimerkkisi solvaamisesta, heittelitkö viestiä ihan muuten vaan?
Haluaisitko ennustaa mulle?
ei tuollainen touhu ketään auta. Tee parannus moisesta pimeyden voimien kanssa pelleilystä.