rahan meno :/

paljon teillä menee rahaa tähän touhuun esim viikon aikana? itselläni saattaa mennä reilusti yli 200euroakin viikossa.ahdistaa ja masentaa jo ahmiminen itsessäänkin ja siihen vielä se että kaikki rahat menee.hyvä että laskut varaa maksaa.todella huono omatunto ja ahdistavaa.....
101145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

itse ahmin lähinnä pastaa ja makaroonia koska se on mielestäni helpointa oksentaa pois. Eli ei paljon mitään oikeastaan, kun iso pussillinen makaroonia maksaa vain 25/50senttiä.. :S

Äänestä

PALJON !! ahdistaa niin helvetisti kun pää pöntössä käy miettimään mitä kivaa näihinkin menneillä rahoilla ois saannu ..
10-20e per kauppa reissu ja tää melkee vähintää 5 kertaa viikossa :/

Äänestä

hienoo teille, et menee 200e/vk, mulla meni toissapäivänä 200e/pv.
Se on se yks ahmimispäivä vähintään 50e, jos ei osta mitään kovin kallista.

että kyllä sellane ranteet auki -fiilis tuppailee täs ain välil oleen, ku opiskelijan budjetillahan näin toki eletään..

Äänestä
  • Samoilla rahasummilla mennään, mitä totally lost kirjoitti...

    Nähtäväksi jää, ehtiikö tässä kuolla ennen kuin opiskelulle säästetyn tilin olen tyhjäksi asti ehtinyt ahmia.

    Äänestä

  • noniinhänse kirjoitti:

    Samoilla rahasummilla mennään, mitä totally lost kirjoitti...

    Nähtäväksi jää, ehtiikö tässä kuolla ennen kuin opiskelulle säästetyn tilin olen tyhjäksi asti ehtinyt ahmia.

    loppu kuukaudesta onkin sitten omalla tavallaan helpottavaa kun ei enää rahaa jäljellä yhtään...sitten ei tule ahmittua! Vaikka kyllä aina välillä kaikki kodin kuiva muonat kelpaa paremman puutteessa! Sokeria pussista vettä ja vaniliinisokrua perunajauhoja...----> jonkin sortin vanukasta. Kyllä hätä tilanteessa keinoja on. Mutta yleisesti ottaen loppukuu sujuu paremmin!

    Äänestä

Noin 20€ per kauppareissu. Pahimpina kausina 6 krt viikossa. Eli kuukaudessa n. 500€ ...

Äänestä

IHAN HULLUJA ootte.

Äänestä

sain 18 vuotis lahjaksi 6 tonnia äidiltä. tarkotus siis käyttää sitten kun muutan himasta vuokraan yms. Arvatkaa kuka on ostanu niillä ruokaa? 500 jälel koko potista, vuoden verran oon ehtiny olla 18, jopa alle...
Varmaan ylpeitä noi mun vanhemmat..

Äänestä

Mutta siitä voi parantua. Tunnen henkilöitä.

Äänestä

Kyllä sitä joku ainakin satanen viikossa menee. Pahimpina kausina pari vuotta sitten meni tuplaten. Kyllä sitä silloin tuli itseään myytyä, jotta saisi rahaa ruokaa, jotta voi oksentaa. Kyllä se ihminen voi välillä olla tyhmä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nomoney kirjoitti:

paljon teillä menee rahaa tähän touhuun esim viikon aikana? itselläni saattaa mennä reilusti yli 200euroakin viikossa.ahdistaa ja masentaa jo ahmiminen itsessäänkin ja siihen vielä se että kaikki rahat menee.hyvä että laskut varaa maksaa.todella huono omatunto ja ahdistavaa.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu