Eli käy niin, että esim. sillä sivulla, jolla tännekin viestit kirjoitetaan käy aina niin, että noin 10 minuutin kuluttua ruutuun tulee ikkuna, jossa lukee 'sulje'. Tällä kyseisellä sivulla on aina sama homma. mutta viestejä selatessa ei kyseistä ilmiötä tapahdu. Joskus harvoin on verkkopankkisivuilla tuo 'sulje'ikkuna tullut ruutuun ja silloin kaikki keskeytyy ja selain on käynnistettävä uusiksi. IEllä ei ole samaa vaivaa. missä vika?
Kiusallinen vaiva Operassa
WIN 98/IE/Opera
5297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
>IEllä ei ole samaa vaivaa. missä vika?<
-Johan tuossa itse vastasit missä vika, se on siis Operassa, miksi muuten pitää käyttää Operaa jonka kanssa on ongelmia.
Käytä vaan IE:tä siinä ei ole moisia ongelmia kuten itsekkin totesit.
Niin,IE:n kanssa ongelmia ei tunnetusti ole...paitsi että se on hidas,altis kaikkien Microsoft-vihaajien tehtailemille viruksille,kömpelö,surkea kun pitäisi estää pop-up ja flash-mainokset,yms...Itelläni on Opera eikä tommoisia ongelmia ole,Operalla mä nytkin viestiä kirjoitan.Tsekkaa asetukset.
Enhän mä nyt mersuakaan mene vaihtamaan ladaan, jos mesestä puhkee rengas. Vaikk laadassa olis ehjät kumit, siinä voi olla muita vikoja, joita ei mesulista löydy. Voi vaikka olla niin, että laada ei käynnisty, mitä iloa silloin on ehjistä renkaistakaan?
mutta viestien kirjoitteluun ei ole tosiaan tällä aikaa kuin noin 10 minuuttia. Tietty siinä ehtii, mutta joku vikahan toi on silti. PS. nettiyhteys siis ei katkea, vaan selain lakkaa ainoastaan toimimasta ja nettiyhteys on ISDN.
vaikka jollekin IE:n käyttäjälle, jonka Ladasta on renkaat varastettu viime yönä. Tyntisin yhden potentiaalisen ostajankin!