Dionysos Films Oy kuvaa Johanna Vuoksenmaan 12-osaista tv-sarjaa syksyllä 2010 ja keväällä 2011. Johanna Vuoksenmaa on maamme eturivin ohjaajia, jonka töihin kuuluvat mm. elokuvat Nousukausi ja Toinen jalka haudasta sekä tv-sarjat Tahdon asia ja Kumman kaa.
Etsimme kaiken ikäisiä ja näköisiä ihmisiä avustajiksi kuvauksiin. Kuvaukset tapahtuvat pääkaupunkiseudulla loppuvuoden ja kevättalven aikana. Aiempaa kokemusta et välttämättä tarvitse.
Lähetä valokuvallinen hakemus, josta ilmenee nimesi, asuinkuntasi, puhelinnumerosi ja syntymävuotesi osoitteeseen [email protected]. Voit myös täyttää avustajakaavakkeen nettisivuillamme http://www.dionysosfilms.fi/ ja lähettää sen sähköpostitse. Myös ryhmät voivat ilmoittautua! Emme luovuta tietoja ulkopuolisille.
Kuvauspäivien pituudet vaihtelevat avustajien osalta tunnista viiteen tuntiin. Keskimääräinen kesto on muutama tunti.
Tervetuloa tekemään kanssamme tv-sarjaa. Pyydä ystäväsikin mukaan!
Dionysos Films Oy
puh. 09-753 0600
Pengerkatu 18 a
00500 Helsinki
Etsitään avustajia tv-sarjan kuvauksiin!
5
2120
Vastaukset
- :)
Etsitäänkö näyttelijöitä vielä? Olen 14-vuotias tyttö Tampereelta ja olisin kiinnostunut pääsemään vielä mukaan :)
- ossoo lukkee
Mikä teitä nykynuoria vaivaa? soita siihen numeroon!
- ...
ossoo lukkee kirjoitti:
Mikä teitä nykynuoria vaivaa? soita siihen numeroon!
voi luoja mikä toi äskönen kommentti :DDD *nauran sille* SOITA ITE!! LOL
- 14. vuotias tyttö
... kirjoitti:
voi luoja mikä toi äskönen kommentti :DDD *nauran sille* SOITA ITE!! LOL
Niinpä :D LOL ja kysyinkö ees sulta *ossoo lukee* dude?!?!?!?!? ja toivottavasti ne niin sanotut ^^oikeat ihmiset^^ vastaisivat minulle:)
Hei!
Tv-sarjan kuvaukset jatkuvat taas tammikuussa ja kestävät keväälle asti, joten vielä ehtii mukaan! Sarjaa tosin kuvataan pääkaupunkiseudulla, mutta jos matka Tampereelta ei tunnu liian pitkältä, niin lähetä ihmeessä lisätietoja itsestäsi sähköpostilla osoitteeseen [email protected].
Hyvää lumista talven jatkoa!
Dionysos Films Oy
puh. 09-753 0600
Pengerkatu 18 a
00500 Helsinki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004