Dionysos Films Oy kuvaa Johanna Vuoksenmaan 12-osaista tv-sarjaa syksyllä 2010 ja keväällä 2011. Johanna Vuoksenmaa on maamme eturivin ohjaajia, jonka töihin kuuluvat mm. elokuvat Nousukausi ja Toinen jalka haudasta sekä tv-sarjat Tahdon asia ja Kumman kaa.
Etsimme kaiken ikäisiä ja näköisiä ihmisiä avustajiksi kuvauksiin. Kuvaukset tapahtuvat pääkaupunkiseudulla loppuvuoden ja kevättalven aikana. Aiempaa kokemusta et välttämättä tarvitse.
Lähetä valokuvallinen hakemus, josta ilmenee nimesi, asuinkuntasi, puhelinnumerosi ja syntymävuotesi osoitteeseen [email protected]. Voit myös täyttää avustajakaavakkeen nettisivuillamme http://www.dionysosfilms.fi/ ja lähettää sen sähköpostitse. Myös ryhmät voivat ilmoittautua! Emme luovuta tietoja ulkopuolisille.
Kuvauspäivien pituudet vaihtelevat avustajien osalta tunnista viiteen tuntiin. Keskimääräinen kesto on muutama tunti.
Tervetuloa tekemään kanssamme tv-sarjaa. Pyydä ystäväsikin mukaan!
Dionysos Films Oy
puh. 09-753 0600
Pengerkatu 18 a
00500 Helsinki
Etsitään avustajia tv-sarjan kuvauksiin!
5
2146
Vastaukset
- :)
Etsitäänkö näyttelijöitä vielä? Olen 14-vuotias tyttö Tampereelta ja olisin kiinnostunut pääsemään vielä mukaan :)
- ossoo lukkee
Mikä teitä nykynuoria vaivaa? soita siihen numeroon!
- ...
ossoo lukkee kirjoitti:
Mikä teitä nykynuoria vaivaa? soita siihen numeroon!
voi luoja mikä toi äskönen kommentti :DDD *nauran sille* SOITA ITE!! LOL
- 14. vuotias tyttö
... kirjoitti:
voi luoja mikä toi äskönen kommentti :DDD *nauran sille* SOITA ITE!! LOL
Niinpä :D LOL ja kysyinkö ees sulta *ossoo lukee* dude?!?!?!?!? ja toivottavasti ne niin sanotut ^^oikeat ihmiset^^ vastaisivat minulle:)
Hei!
Tv-sarjan kuvaukset jatkuvat taas tammikuussa ja kestävät keväälle asti, joten vielä ehtii mukaan! Sarjaa tosin kuvataan pääkaupunkiseudulla, mutta jos matka Tampereelta ei tunnu liian pitkältä, niin lähetä ihmeessä lisätietoja itsestäsi sähköpostilla osoitteeseen [email protected].
Hyvää lumista talven jatkoa!
Dionysos Films Oy
puh. 09-753 0600
Pengerkatu 18 a
00500 Helsinki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1634934Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121499
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s81143Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739