Olen alusta asti epäillyt, että Niko on vaatemerkkeineen ja hunkseineen tehnyt diilin big brotherin voitosta. Hän ei tarvi niin paljon voittorahaa, koska saa tyrkkynaamansa pidettyä julkisuudessa. Tällä voi tienatakin, ladbrokesilla Nikon kerroin on 3,5 joten nyt lyömällä vetoa hänen puolestaan voit helposti tehdä rahaa. Sijoita äänestysrahat mielummin vedonlyöntiin:)
http://sports.ladbrokes.com/fi-fi/Big-Brother-c110000032
http://sports.ladbrokes.com/fi-fi/Big-Brother-c110000032
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kovasti tuntuu, että Niko on saanut ladella ehtoja, jotta tämä koko kansan Hunksi on saatu uudestaan taloon. Ihme pehmomunailua tuotannolta tanssia tällä tavalla yhden turhan julkkiksen pillin mukaan. Tämähän nyt ei sinänsä ole uutta, että tuotannon palikat on hukassa, mutta moinen alistuminen menee jo säälin puolelle.
Nikon motiiveja on helppo ymmärtää. Saanee Hunkseilta jonkin sortin mainosproviikan päivittäisestä 10-100-kertaisen Hunksien mainonnasta, omia junttiryysyjä saa myös ilmaiseksi esitellä, sekä tietenkin rakentaa silikoonitissin kanssa omaa Martina&Esko-brändiä. TosiTV:tä odotellessa.
Tilanne ei olisi katsojan kannalta niin surkea jos talossa olisi joku jolla olisi kapasiteettia ja munia iskeä puukkoa tähän turhaan julkkikseen, mutta nyt siellä on lähinnä lapsosia, jotka katsovat silmät ja suu ammollaan tätä itserakasta muskelimiestä kertomassa joka päivä hunkseista ja sofiasta. Mikä on aika helvetillsen raskasta katsottavaa. Ei sovi unohtaa myös "reilun jätkän" jatkuvaa Marikan ivallista alistamista.
Edellisellä visitillään Niko oli ihan siedettävä asukas. Mutta nykyinen rooli mainospellenä ja julkisuuden nostattama kusi päässä on tehnyt hänestä Suomen BB-historian vastenmielisimmän ilmestyksen.
Mutta vuosikymmeniä tätä meidän suomalaista mentaliteettia seuratessa on niin hemmetin varmaa, että yksinkertaiset, yhtään pinnan alle näkemään kykenemättömät typerät vihtahousut äänestää tämän jeesjeeskivakiva-miehen voittoon. No siinäpähän kärsitte kasvavasta seiskapaistattelusta.
niko pois bb talosta!! ens kerralla ku niko äänestyksessä niin miinusta ropisemaan! helvetin tyrkky hunks pelle!
Niko on ihanvaikeena talossa. nyt sano just kun porukat jo nukku, et i will be back in businnes muutaman päivän päästä, voi vittu mikä pelle.
nyt se lökäpöksy teini kotiin itkemään
Iltalehti 39.11.2010: Suomen BB-voittaja ratkennut.
--------------------------------------------------------------------------------
Suomen Big Brotherin vuosimallia 2010, ja jos jumalauta nyt vihdoinkin oikein kivasti käy, viimeisen kerran on voittanut yllättäen Porvoon Village Peoplesta tunnetuksi tullut Niko Nousiainen. Niko keräsi finaalissa kaikista annetuista äänistä 103%:a.
"Aivan jebou fiilis jebou. Kiitos tuotann... siis kaikille äänestäjille voitostani. Ilmeisesti kun tarpeeksi monena kautena talossa käy, saa kaikki etuudet ja saavuttaa viimein voiton" kyynelehti Niko voittonsa selvittyä Miss-Naulakko kainalossaan.
Toiseksi kisassa sijoittui Marika, joka hävisi Nikolle vain 0,4587345 promillen murto-osan verran. Marika oli vaitonainen huikeasti alkaneen uransa jatkosta, mutta paljasti että häntä oli kosiskeltu koirapilliksi Kiasmaan.
Pronssia nappasi Kuopion Roger Moore, tuo viimeinen tatin hieroja, Petri. Toisin kuin saattoi kuvitella, Petri ei päässyt kuitenkaan finaalin jälkeen tamppaamaan samaan aikaan Elina Viitasen ja Susanna Laineen kanssa mattoja.
Hiukan yllättäen neljänneksi jäänyt Elisabeth ei ollut lainkaan pettynyt sijoitukseensa. Kysyttäessä Elisabethin tulevaisuuden suunnitelmista, kertoi tyttö haluavansa tavata 2000-luvun populäärikulttuurin merkittävimmät nuoret aikuiset Aleksis Kiven ja Jean Sibeliuksen vaikka ihan vain päiväkahvien merkeissä.
Finaali käytiin Torstain ja sunnuntain välisenä yönä.
Tälläkään BB-kaudella talossa ei valitettavasti voitu välttyä häiltä kun talossa julkisesti heteroksi tunnustautunut Eetu ejakuloi avioliiton satamaan yhdessä 2.kaudelta tutuksi tulleen BB-Kakin kanssa.
Lisäksi kauden aikana talossa suurta kohua aiheutti paikoitellen vallinneet ääriolosuhteet kuten silloin tällöin ilmennyt alkoholin puute.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä Hustler.
vituttaako?haahaahaa ;D
neuvosta vaarin ja laittoi rahat vedonlyöntiin sen sijaan, että olisi äänestänyt=)?
Hunksiaisen kerroin pudonnut, rahansa saa enää 2,5 kertaisena takaisin. No, itse laitoin likoon jo aiemmin tonnin ja saan 3,5 kertaisena sen takaisin, jos foliohattuni pysyy päässä
http://sports.ladbrokes.com/fi-fi/Big-Brother-c110000032
"tanssimaan" vain sellaset miehet, keillä ei kapasiteettia älyllisiin hommiin. Nikon idoli Esko Eerikäinen. Sofian Martina Aitolehti. Ei oo häävit cv:t näillä:DDD
sitä voi verrata ihan aivokirurgin tai avaruusfyysikon CV:n! Muovitissin ja steroidin rinnalla kalpenevat kuninkaalliset, Madonna ja Tiger Woods.
Naikou tienasi sitten mulle 2,5 tonnia!
kiitos vinkistä onni!