Taas

tulee yksinäinen joulu. No, täytyy ostaa itselleen joku kiva lohdutuslahja. :)
11234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No voi sua, jos olet yksinäinen jouluna. Osta itsellesi jotain kivaa. Yritä piristyä.

Äänestä
  • jos ei ole RAHAA!!!!!!

    Äänestä

että itselle kantsii ostaa lahjaksi jotain mistä pitää. En tunne sinua, mutta mieti olisiko sulla ketään tuttua, joka voisi tulla vaikka jouluaterialle kanssasi? Itsekin olen pyytänyt yksinäisen tätini syömään jouluruokaa, jonka valmistan. Hyvää joulunodotusta ja helmiystäviä sinulle!

Äänestä
  • kattoo nyt mitä tapahtuu. Voihan sitä aina myös nukkua. :)

    Äänestä

  • paketti. kirjoitti:

    kattoo nyt mitä tapahtuu. Voihan sitä aina myös nukkua. :)

    pitää kuitenkin ensin syödä hyvin, että jaksaa nukkua ;)

    Äänestä

Joissain isommissa kaupungeissa on varmaankin tapahtumia jotka on tarkoitettu nimenomaan yksinäisille.
Varmaan kannattaisi mennä sellaiseen tilaisuuteen niin näkisit muita ihmisiä.
Ja lahjoja ja hyvää joulumieltä tietysti ihan omastakin takaa. Eihän joulu ole kuin kolme päivää, melkein kuin viikonloppu. Yritä kestää.

Äänestä
  • muista tehdä itelles nätti paketti ja ostaa mukava lahja ja pistä se kuusen alle tai vaikka ikkunalaudalle jos kuusta ei löydy. mukavat lahjat on kivoja. hemmottele itseäsi! ja jouluisin ihmismassan ympäröimänä ollut, olisin kiitollinen jos joskus saisi sen rauhallisen joulun!

    Äänestä

Oli isot odotukset, jos vaikka jouluksi tapahtuis jotain:P mutta eipä taida.Näin taas tänään jotain,mistä päättelin ettei asia ole edennyt yhtään mihinkään:( Pitihän se arvata!Ei näitä jaksa enää,menen nukkumaan.

Äänestä
  • mikähän asia sulla pitäs edetä?

    Äänestä

  • Näin minäkin olen toivonut... että ennen joulua jotain tapahtuisi ja saisin sen oman kaivattuni kanssani joulun viettoon... Mutta alkaa olla jo kiire, jos aikoo toteuttaa.. ja kun en edes tiedä, voisiko olla mahdollistakaan.

    Äänestä

  • Toive ja haave: kirjoitti:

    Näin minäkin olen toivonut... että ennen joulua jotain tapahtuisi ja saisin sen oman kaivattuni kanssani joulun viettoon... Mutta alkaa olla jo kiire, jos aikoo toteuttaa.. ja kun en edes tiedä, voisiko olla mahdollistakaan.

    onhan mullakin vielä aikaa löytää oma rakas vaikka pikkujouluista! eihän sitä koskaan tiiä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paketti. kirjoitti:

tulee yksinäinen joulu. No, täytyy ostaa itselleen joku kiva lohdutuslahja. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu