Laguna MK1 -00 ja väsynnyt kasetteihin.

Nyt tuli semmonne aika että pitää siirtyä cd-soittimin mielummi mp3 usbi juttuihin.Nuo kasetti pelleilyt nyt riitä.

Ongelma on mistä saa semmosen soittimen minkä kanssa voi heitä suoraan että ratinkake ja näyttö toimisi niinku tuo philipsin. Pitäis luopua tästä vanhasta soittimesta.Mikä tilalle ---->?

Onko olemessa jotain adaptereita.

Kiitos vastanneille!
3501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis hä ------> ?????? Siis niiku renukasetti, niikö? Hä? Joo luovu vanhasta ja laita uusi. Vai mitä hä?

Äänestä

ja uusi tilalle onhan 00 Lagussa jo standardi asennusaukko ja pistoke valmiina
ja soittimia uusilla USB,AUX, ym herkuilla löytyy kaikista alan liikkeistä.

Äänestä

Helpointa varmasti jos hommaat sellasen soittimen johon tulee rattiin kiinnitettävä oma kaukosäädin. Haittapuolena se on ruma ja rattia veivatessa kuitenkin edessä.
Entäpä irrallinen kake...mihinpä laitat jotta löydät ja hankala käyttää.

Adaptereita löytyy mm alpineen ja pioneeriin vaikkapa autostudiolta, mutta ovat järkyttävän hintaisia ja niilläkään ei se näyttö edelleenkään toimi.

Jos satut olemaan elektroniikasta innostunut ja ymmärrät, niin eiköhän alkuperäsestä kakesta saa ohjattua ainakin äänet ja jonkinlaisen haun uuteen soittimeen.
Tarttee tutkailla tuota lagun kytkentää näytön osalta, jos vaikka viisastuisi vahingossa.

Oot muuten sitkeä sissi jos näin kauan olet kasetilla pärjännyt...ansaitsit kunnioitukseni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


renukasetti kirjoitti:

Nyt tuli semmonne aika että pitää siirtyä cd-soittimin mielummi mp3 usbi juttuihin.Nuo kasetti pelleilyt nyt riitä.

Ongelma on mistä saa semmosen soittimen minkä kanssa voi heitä suoraan että ratinkake ja näyttö toimisi niinku tuo philipsin. Pitäis luopua tästä vanhasta soittimesta.Mikä tilalle ---->?

Onko olemessa jotain adaptereita.

Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu