Sisäpiirin tietoa Päivistä!

Päivi siirtymässä Linuxiin! P osti eilen Mandrake 10.0 Community version!

Nimimerkillä: Mulla on Päivin ex-G4
111002
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ovat tyhmiä...

Äänestä
  • Naisten keskimääräinen älykkyys on sama kuin miehillä, puolet heistä siis ei ole keskimääräistä tyhmempiä. Niin kuin eivät miehetkään.

    Yksilötasolla eroja on, molemmissa.

    Äänestä

  • Naiset ovat huomattavasti fiksumpia kuin miehet. Päivillä meni vain pari kuukautta tajuja kuinka huono Mac on. Mutta nämä miehet tälläkin palstalla eivät ole sitä vieläkään tajunnet, vaikka ovat käyttänet Macia vuosia!

    Äänestä

Kuka on Päivi ja mitä merkitystä sillä on?

Äänestä

siirryin tänään pysyvästi MacOSXään kun sain iltapäivällä uuden gigahertsin iBookkini.

Äänestä
  • Ostin kirpparilta käytetyn PC:n satasella (2000Mhz 512Mt) asensin siihen ilmaisen Linuxin, ja tein siitä palvelimen. Enkä maksanut penniäkään Amerikkalaisille terroristeille ja murhajille.

    Äänestä

  • tux kirjoitti:

    Ostin kirpparilta käytetyn PC:n satasella (2000Mhz 512Mt) asensin siihen ilmaisen Linuxin, ja tein siitä palvelimen. Enkä maksanut penniäkään Amerikkalaisille terroristeille ja murhajille.

    on semmoinen kirppari! Minäkin tarviisin tuo sasserin saastaaman romun tilalle uuden romun! Mulle riittäis vähempiki, olisko sillä kirpparilla?

    Kenen terroristimurhaajan koodaaman Linuxin sinä sitten päätit asentaa? Olen kuullut että Sri Lankan "rauhallisemmalta" puolelta olis aika hyviä distroja tulossa!

    Äänestä

  • tux kirjoitti:

    Ostin kirpparilta käytetyn PC:n satasella (2000Mhz 512Mt) asensin siihen ilmaisen Linuxin, ja tein siitä palvelimen. Enkä maksanut penniäkään Amerikkalaisille terroristeille ja murhajille.

    Minä olen taksikuski ja myin auton pois koska siihen on valmistettu osia maassa, jonka ulkopolitiikasta olen eri mieltä. Ostin riksan satasella. Nyt ei ole asiakkaita kyllä.

    Äänestä

Päivihän nimenomaan on aikamoinen Linux-guru jo olemassakin. Ei hän mihkään _siirry_! Opiskelijabudjetit, ymsjne. seikat, ymmärrättehän! Heti kun P valmistuu ja pääsee oikesiin töihin, saamme taas nauttia Päden machenkisestä seurasta!

Tsemiä, Pää, missä lienetkin kyberavaruudessa!

Äänestä
  • ;o)

    Äänestä

  • näköään naistenmies...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivin G4 kirjoitti:

Päivi siirtymässä Linuxiin! P osti eilen Mandrake 10.0 Community version!

Nimimerkillä: Mulla on Päivin ex-G4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu