Juhannusruusu

...Aika tyhmä kysymys, mutta... Lähteekö juhannusruusun oksa kasvamaan, jos tökkään sen maahan? Eli voinko oksia maahan tökkimällä kasvattaa aidan?
1520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ainoastaan paju taitaa olla sellainen pensas, jonka saa kasvamaan, kun oksan tökkää maahan.
juhannusruusua lisätään juurivesoista. niitä voi irrottaa(isohkosta)emopensaasta. kaiva aitaa varten noin 40x40x40cm kuoppia 50-70 cm välein, täytä ne hiekansekaisella, kalkitulla mullalla ja istuta kolme-neljä juurivesaa per kuoppa. kastele pari kertaa viikossa hyvin, kastelukannullinen vettä kuoppaa kohti. aidanteen komistuminen vie muutaman vuoden aikaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aidaksi kirjoitti:

...Aika tyhmä kysymys, mutta... Lähteekö juhannusruusun oksa kasvamaan, jos tökkään sen maahan? Eli voinko oksia maahan tökkimällä kasvattaa aidan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu