Haluaisin tietää miten menee noin yleensä
kun nainen on Neisyt ja mies on Kalat.
Onko erimielisyyttä esim. rahan käytöstä tms.
Mikä vastaavasti ihaninta suhteessa.Neitsyt on
joskus , luvalla sanoen tuittupää.
kun nainen on Neisyt ja mies on Kalat.
Onko erimielisyyttä esim. rahan käytöstä tms.
Mikä vastaavasti ihaninta suhteessa.Neitsyt on
joskus , luvalla sanoen tuittupää.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voin sanoa, että pitemmän päälle ei Neitsyt jaksa taivaanrannan maalaria katsella. Raha kun ei todellakaan viihdy Kalatmiehen taskussa ja viinakin maistuu liikaakin. Itse vuosia Kalatmiestä "hoivanneena" en moista enää ota ja ei tarvitsekaan, minulla on tasa-vertainen suhde Härkämiehen kanssa, josta on riidankin tullen vastusta, toisin kuin eräästä;)Ainakin tämä Kalatmies oli epäkäytännöllinen, eikä viihtynyt missään työssä, elättinä halusi olla. Perunatkin osasi keittää pohjaan ja laskuja ei osannut hoitaa. No, jotain hyvääkin sentään oli, tiskasi mielellään ja antoi minun päättää asioista, vaikka pitemmän päälle sellainen tossuilu kävi hermoille:)Mikään luotettavin merkki Kalat ei ole, hyvä rakastaja osaa olla, mutta kun se ei ole suhteessa tärkein asia, vaan yksi.
Itse olen tuo taivaita maalileva kala ja ihastunut nepaan=)Kaloista sen verran,että parhaimmillaan he ovat aivan ihania,romanttisia,toista huomioivia,rakastavia...Rahankäyttö useimmilla ei kyllä ole oikein vahvin alue.Ei kannata myöskään ottaa alko-ongelmaista.
Yleensä ottaenhan kalat ja neitsyt ovat astrologisesti vastakkaisissa huoneissa ja se on sikäli hyvä aspekti,että he taspainottavat toisiaan.Järkevälle neitsyelle tekee hyvää välillä leijailla kalan kanssa taivaanrantoihin ja kaloille taas tekee erinomaisen hyvää opetella rahankäyttöä tarkan neitsyen kanssa=)Kaikki siis sillä edellytyksellä että molemmat ovat henkisesti aikuisia ja valmiita kehittymään suhteen mukana.
Haluaisin itse kuulla kokemuksia neitsytmiehistä ja mahdollisesti käytännön kokemuksia!
Meillä on mies neitsyt ja minä olen kalat.
vastakohdat täydentävät toisiaan ja tämä on suurta rakkautta.
Onnea teille!Ihanaa kuulla tuommoista!Toivon mukaan meilläkin mussukkani kanssa tulee olemaan todellista rakkautta kaikki tyyni!
Meillä menee tosi hyvin :) Yhdessä oltu reilut 4 vuotta. Olen siis neitsytnainen ja mieheni on kalat. Ja jos raha-asioista puhutaan, niin mieheni on melko pihi, joudun siis monesti puhumaan hänet ympäri, että ostaisi jotain joskus :) Ihan oikeasti. Kiitän kyllä miestäni siitä, että koska olen aika tuittu välilä, niin hän jaksaa minua silti :) En oikein usko aina näihin horoskooppiluonneanalyyseihin..eikhän se oo ihan persoonastakin kiinni??
Ei sovi ei...
Neitsyt ja Kalat...en suosittele...
Kaikkea muuta kuin toimiva suhde. Yritystä oli ja pitkään. Neitsythän ei mielellään luovuta ja anna periksi...?
Erimielisyyttä oli mm. rahan käytöstä. Kuitenkin, suurimmat erot olivat ihan erilaisissa ajatusmaailmoissa, mistä sitten kaikki ongelmatkin muodostuivat.
En suosittele.
Neitsyt on tuittupää ja Kalat väistää vastuuta. Ongelmatilanteessa Kalat ui niin pitkälle kuin pääsee välttääkseen ongelmien kohtaamisen. Ja se ei miellytä Neitsyttä.
Ihaninta...ongelmista huolimatta se Kalat on silti Hieno Ihminen. Vaikkei itselle sopiva!