Vkot 13 ja 14 Mauritiukselle

lomahaave

Onko kukaan menossa ko.ajankohtana?? Olemme mieheni kanssa menossa silloin ja olisi kiva kenties saada seuraa tai muuten vaan vaihtaa ajatuksia. Emme ole vielä varanneet matkaa mutta katseltu on, nyt kun vielä saisi vinkkejä edullisista ja hyvistä hotelleista/majoituksista :) Ajateltiin olla viikko pohjoisosassa ja viikko itäpuolella.. Vinkit otetaan kiitollisina vastaan!!

3

919

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karivieläkerran..

      lennot vaan esim www.napsu.fi ja googleen haku villas maurius. Itse ollaan oltu Hotel Ambre:ssa (valmismatka). Täällä -> Le Tamier Complex, Flic en Flac - MAURITIUS ja seuraavaksi menossa taas itärannalla, mutta enpä kerro mihin, ennen kuin olen käynyt ;) Teillä alkaa pian olla kiire saada majoituksia, vaikka välttämättä ko. aika ei ole ihan "peak season"..

      • matkahaave

        Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
        Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?


      • Kartsavaan..
        matkahaave kirjoitti:

        Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
        Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?

        oli sopivaa majoitusta budjettiimme. Laita prive dartsmaster76(a)gmail.com niin kerron mihin mennään. Oltiin siis viimeksi lännessä ja sielläkin mahtavat rannat. Varattiin muuten omat matkat huhtik ja mennää jouluksi. Monet omatoimipaikat oli jo varattuja silloin (parhaat :() )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1190
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1118
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      115
      1047
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      960
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      96
      940
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      775
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      731
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      192
      686
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      659
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      627
    Aihe