Onko kukaan menossa ko.ajankohtana?? Olemme mieheni kanssa menossa silloin ja olisi kiva kenties saada seuraa tai muuten vaan vaihtaa ajatuksia. Emme ole vielä varanneet matkaa mutta katseltu on, nyt kun vielä saisi vinkkejä edullisista ja hyvistä hotelleista/majoituksista :) Ajateltiin olla viikko pohjoisosassa ja viikko itäpuolella.. Vinkit otetaan kiitollisina vastaan!!
Vkot 13 ja 14 Mauritiukselle
3
865
Vastaukset
- Karivieläkerran..
lennot vaan esim www.napsu.fi ja googleen haku villas maurius. Itse ollaan oltu Hotel Ambre:ssa (valmismatka). Täällä -> Le Tamier Complex, Flic en Flac - MAURITIUS ja seuraavaksi menossa taas itärannalla, mutta enpä kerro mihin, ennen kuin olen käynyt ;) Teillä alkaa pian olla kiire saada majoituksia, vaikka välttämättä ko. aika ei ole ihan "peak season"..
- matkahaave
Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette? - Kartsavaan..
matkahaave kirjoitti:
Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?oli sopivaa majoitusta budjettiimme. Laita prive dartsmaster76(a)gmail.com niin kerron mihin mennään. Oltiin siis viimeksi lännessä ja sielläkin mahtavat rannat. Varattiin muuten omat matkat huhtik ja mennää jouluksi. Monet omatoimipaikat oli jo varattuja silloin (parhaat :() )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2141809Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1481539- 781418
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla91301- 571246
- 741125
- 1091039
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva551000- 62987
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53890