Vkot 13 ja 14 Mauritiukselle

lomahaave

Onko kukaan menossa ko.ajankohtana?? Olemme mieheni kanssa menossa silloin ja olisi kiva kenties saada seuraa tai muuten vaan vaihtaa ajatuksia. Emme ole vielä varanneet matkaa mutta katseltu on, nyt kun vielä saisi vinkkejä edullisista ja hyvistä hotelleista/majoituksista :) Ajateltiin olla viikko pohjoisosassa ja viikko itäpuolella.. Vinkit otetaan kiitollisina vastaan!!

3

873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karivieläkerran..

      lennot vaan esim www.napsu.fi ja googleen haku villas maurius. Itse ollaan oltu Hotel Ambre:ssa (valmismatka). Täällä -> Le Tamier Complex, Flic en Flac - MAURITIUS ja seuraavaksi menossa taas itärannalla, mutta enpä kerro mihin, ennen kuin olen käynyt ;) Teillä alkaa pian olla kiire saada majoituksia, vaikka välttämättä ko. aika ei ole ihan "peak season"..

      • matkahaave

        Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
        Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?


      • Kartsavaan..
        matkahaave kirjoitti:

        Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
        Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?

        oli sopivaa majoitusta budjettiimme. Laita prive dartsmaster76(a)gmail.com niin kerron mihin mennään. Oltiin siis viimeksi lännessä ja sielläkin mahtavat rannat. Varattiin muuten omat matkat huhtik ja mennää jouluksi. Monet omatoimipaikat oli jo varattuja silloin (parhaat :() )


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      127
      10488
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5070
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2261
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2078
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1621
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1432
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1114
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1051
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      987
    Aihe