Onko kukaan menossa ko.ajankohtana?? Olemme mieheni kanssa menossa silloin ja olisi kiva kenties saada seuraa tai muuten vaan vaihtaa ajatuksia. Emme ole vielä varanneet matkaa mutta katseltu on, nyt kun vielä saisi vinkkejä edullisista ja hyvistä hotelleista/majoituksista :) Ajateltiin olla viikko pohjoisosassa ja viikko itäpuolella.. Vinkit otetaan kiitollisina vastaan!!
Vkot 13 ja 14 Mauritiukselle
3
892
Vastaukset
- Karivieläkerran..
lennot vaan esim www.napsu.fi ja googleen haku villas maurius. Itse ollaan oltu Hotel Ambre:ssa (valmismatka). Täällä -> Le Tamier Complex, Flic en Flac - MAURITIUS ja seuraavaksi menossa taas itärannalla, mutta enpä kerro mihin, ennen kuin olen käynyt ;) Teillä alkaa pian olla kiire saada majoituksia, vaikka välttämättä ko. aika ei ole ihan "peak season"..
- matkahaave
Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette? - Kartsavaan..
matkahaave kirjoitti:
Kyllä olisi tarkoitus ihan omatoimisesti matka varata. Kiitos vinkistä! Ja hui, eipä tullut mieleen että voisi olla jo kiire varata majoitusta kun aikaa reissuun on kuitenkin vielä!
Pieni virhe tuli edelliseen viestiin...piti laittaa että olemme ajatelleet mennä pohjois- ja länsipuolelle Mauritiuksella..ei siis itäpuolelle, mutta mielenkiinto heräsi että mitä siellä itäpuolella onkaan jos taas sinne puolelle menette?oli sopivaa majoitusta budjettiimme. Laita prive dartsmaster76(a)gmail.com niin kerron mihin mennään. Oltiin siis viimeksi lännessä ja sielläkin mahtavat rannat. Varattiin muuten omat matkat huhtik ja mennää jouluksi. Monet omatoimipaikat oli jo varattuja silloin (parhaat :() )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574237Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti772254Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798- 1181796
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551085