eka on aina eka

jepjep sano

Finnair lento : Helsinki - Bangkok. Jatko Bangkok Airways : Bangkok - Samui.

Selvitetäänkö matkatavarat suoraan Helsingissä Samuille? Tapahtuuko maahantuloselvitys Thaimaahan vasta Samuilla? Siirrytäänkö Bangkokiin saavuttua kotimaan terminaaliin vai transithalliin odottamaan jatkolentoa? Käsittääkseni Finnair ja Bangkok Airways ovat jonkinmoisia yhteistyökummppaneita.

3

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksinkertaista

      onko sinulla 1 lippu vai 2 kpl. Jos yksi niin laukut menee perille ja jos 2 kpl niin itse pitää siirtää.

      • KippisX

        Lippujen määrällä ei ole mitään tekemistä maahnatulomanööverien tai laukkujen kulun kanssa. Pyydät vain Helsingissä checkkaamaan perille saakka ja 95% tapauksissa onnistuu. Kertovat kyllä jos ei onnistu. Samuin lennot on Bangkokissakin "ulkomaan" terminaalissa juuri siitä syystä, että turhaa on turisteja kierrättää lento kentällä jononsta jonoon.


    • endaksi

      venäjältä on tullut uudenlaisia turisteja,villisikoja.se porukka ei paljon nirsoile majoituksen suhteen,vaan löytää kyllä itse molemmat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      100
      1713
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      55
      1113
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      437
      1087
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1023
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      801
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      782
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      730
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      675
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      671
    Aihe