Peikonlehti "VUOTAA"?

Ostin siis euromarketin alennuksesta kasvin nimeltä peikonlehti. Nyt lehdet ovat ruvenneet valumaan ja tiputtelemaan jotain ihme nestettä ympäriinsä. Mitä se on, miten pääsen eroon siitä vai pitääkö heittää pois?
11560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Peikonlehtesi haihduttaa lehdillään sitä vettä, jota se imee mullasta juurillaan. Haihduttaminen kuuluu asiaan, eikä kasvilla ole mitään hätää. Jos et tykkää pisaroista, voit kastella peikonlehteä vähemmän. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nesteessä kirjoitti:

Ostin siis euromarketin alennuksesta kasvin nimeltä peikonlehti. Nyt lehdet ovat ruvenneet valumaan ja tiputtelemaan jotain ihme nestettä ympäriinsä. Mitä se on, miten pääsen eroon siitä vai pitääkö heittää pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu