Mauritiukselle 6.3.2011

TP

Onko kellään kokemuksia Mauritiukselle matkaamisesta Milanon kautta? Oliko ongelmia koneen vaihdossa yms.
Olen lähdössä maaliskuussa 2 viikoksi Finnairilla Milanoon ja sieltä Air Mauritiuksella paikanpäälle. Muutenkin olisi kiva tietää kokemuksista Mauritiuksella paikallisen lentokentän käytännöistä ja mahdollisesti ilmenevistä ongelmista. Myös kokemukset Blue Lagoon beach hotellista ovat tervetulleita.

3

1145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karikatos taas

      kannattaa varautua Murrilan kentällä odottamiseen ja kuumuuteen. Rajamuodollisuudet vievät aikaa. Ota esim "katkaistavat" housut, niin saat kätevästi shortsit jalkaan sandaalit reppuun. Rahaa on ainakin aikaisemmin kannattanut vaihtaa kentällä. Minne menossa? Onko kyytiä kentältä? Mikäli olet käynyt jossain tsetsekärpäs maassa lähiaikoina, voi tulla rajaongelmia. Näin olen kuullut.. Ja kandee tietty pakata järkevästi käsipakaasi. Matkalaukku voi aina jäädä matkalle.

    • Tuumija

      Mites meni koneen vaihto. Saitko liput hesasta loppuun asti vai piti milanossa lippuja hakea? Ite 2x olla mauritiuksella ja miettinyt milanon kautta menemistä.

    • JN

      Me menimme toukokuussa Milanon kautta ja kaikki meni erinomaisen hyvin. Ei pienintäkään valittamista. Liput saatiin Helsingistä perille asti ja kassitkin kulkivat kanssamme samaa reittiä loppuun saakka. Rajalla kysyivät mun joulukuisesta Turkin reissusta, mutta siitä ei tullut ongelmia.

      Mieli halajaisi jo takaisin.. Tässä meidän matkamuisto, joka selittää vähän miksi sinne haluaisi nyt jo takaisin: http://www.youtube.com/watch?v=5mWz8gbYSOM

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      39
      4568
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2464
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1004
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      985
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      109
      833
    6. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      814
    7. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      136
      771
    8. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      760
    9. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      706
    10. Miksi et usko..

      Että oikeasti tykkään susta!? Vähän liikaakin...
      Ikävä
      52
      690
    Aihe