huihai

Nyt on aika lopettaa se akkutehtaan ja sen työntekijöiden haukkuminen.Kyllä tänne tarvitaan työpaikkoja, ihan mitä vaan,mikä työllistäisi nuoria ja työttömäksi joutunutta vanhempaa väkeä.Niitähän tässä kylässä piisaa,nimittäin työttömiä.
4427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...mutta työllistääkö se akkutehdas? No EI!

Vain kourallisen porukkaa.. kärpäsen paska siinä muualta irtisanottujen valtameressä, joka täällä vailla töitä on. Ja tämäkin kaikki EU tukiaisilla, eli työpaikat lähtee kun tuet loppuu, viiden vuoden sisällä. Jos kyseessä olisikin omillaan toimeen tuleva yritys, jonka tulos muodostuu MYYNNISTÄ ja joka pyörii ilman tukirahoja, niin tuskinpa täällä kukaan valittaisi yhtään.

Äänestä
  • Onko se velkojien kokous jo pidetty. Sen piti olla syyskuun puolessa välissä.

    Äänestä

Haistakaa vittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plusmiinusnolla kirjoitti:

Nyt on aika lopettaa se akkutehtaan ja sen työntekijöiden haukkuminen.Kyllä tänne tarvitaan työpaikkoja, ihan mitä vaan,mikä työllistäisi nuoria ja työttömäksi joutunutta vanhempaa väkeä.Niitähän tässä kylässä piisaa,nimittäin työttömiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu