siis anteeks tyhmä kysymykseni mut mitä meinaatte ku haukutte (ilmeisesti haukkuma nimitys) et oot pissis.?. onks se jotain tyyliin ääliöhoroteini tai jotain?!
mikä on pissis??
pikku tyär vain.. :)
123603
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo sää oot pissis eli kusipää kun tuut tänne tommisia kyseleen.
olen todella iloinen että sä tiedät sen!!! :)
www.pissismi.does.it
Opettele linkin teko.
Http://www.pissaliisa
laittaa tohon www osoitteeseen päätekin. fi/com/org.. ?
.it on Italian pääte. Sivu on tottakai suomalainen mutta osoite on hankittu firmalta joka tarjoaa hienoja .does.it osoitteita :)
pissis lyhennelmä tulee sanosta pissaliisa, eli teinikäinen tyttö, joka kulkee "coolina" kaupungilla, usein humalassa (jolloin kuseksitaan kadulle)
meikkaa sairaasti ja yrittää olla joku mitä ei ole.
http://pissismi.does.it/
Täson sulle osote, kohta tiedät ihan kaiken pissiksistä:
http://pissismi.does.it/
no on aivan ihanat sivut! toisi käytännölliset..
mut usein pissaliisa on tollainen mitä noissa sanotaa..[ huom. melkein kukaan ei käytä enään hei daa sanaa! oon huomannu ;) ] mut kaikki joita haukutaan "pissaliisoiks" elkää välittäkö! ne puhuu mitä puhuu! :) hyvää kesää kaikille
-jooh...-
p.s.en oo pissis vaikka jotkut saattaa luullakkin!
Ei voi olla totta! Tyypit ei itekkään tiedä mitä se tarkottaa ja kovaa yrittää keksiä sopivaa selitystä sille. Taas näitä pikkuvanhoja pellejä "yrittää olla sitä mitä ei ole" ja tehän olette aivan täydellisiä..suorastaan jumalaisia. EI MINÄ En OLE TuollaainEN