TÄÄ ON NIIN PERSEESTÄ!

BELINDA BEDILÄINEN

3 kiloa on taas tullut kahdessa päivässä (aamupaino kumpikin). Nyt joudun olemaan koko viikon 500 kalorilla, että saan tän tiputettua takaisin.

Ja ne hurjat kalorimäärät mitä ahmin että lihoin oli jopa 2000 kumpanakin päivänä. Että voikin lihoa näin nopeasti.

2

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • per se

      Kai sä ymmärrät, että juuri se, että oot koko viikon 500 kalorilla, johtaa siihen, että vedät sitten parina päivänä taas överit? Ei nopeella laihduttamisella pääse tästä ongelmasta eroon. Oon pahoillani.

    • Sumppi Vantaalta

      Jos et koe olevasi sairas, taistelet ainoastaan lihominen/laihtuminen akselilla, niin yritäpä tasoittaa ruokailuasi. Jos olet ns. lihovaa tyyppiä, ja toisaalta pystyt jotenkin hallitsemaan itsesi, on vähähiilihydraattinen (VHH) ruokavalio hyvä. Itse pidän painoani sillä normaalissa lukemissa, eikä ole nälkää.
      Tosin minulla on ikääkin, mutta joka tapauksessa se toimii.

      Ehkä ajattelet, että ei voita, punaista maitoa, kunnon juustoja ym. Niistä ei kuitenkaan ole viime tutkimusten mukaan myöskään haittaa, taitaa olla jopa päinvastoin. Sitä jopa lääkärit suosittelee.

      Yritä keskittää elämäsi asiat muuhun kuin syömiseen. Syö 2 - 3 tunnin välein, ei runsaasti, mutta kuitenkin ravinnollista ruokaa. Tarvitsemme ravintoa elämämme evääksi. Mutta yritä keskittää mielenkiinto muihin asioihin, sillä sinähän elät nauttiaksesi elämästä, etkä pelkästään syödäksesi. Tosin syömme, jotta voimme myöskin elää ja nauttia, voi sen toisinpäinkin sanoa. Vältä turhia hiilihydraattia sisältäviä herkkuja ja juomia, sillä hiilareita saa vähemmälläkin sen, mitä keho tarvitsee.

      Onnea yritykseesi! Sinä onnistut, kun päätät niin. Jos välillä repsahtaa, siitä on hyvä palata terveelle valitsemallesi tielle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5291
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      146
      1601
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1436
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      201
      965
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      903
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      829
    Aihe