vasta muuttanut..

..ja järktys missä kunnossa tiet ovat martinniemessä ja halosenniemessä!!!
Siis onko tosi mitä kuulin,että pyöräteitä ei olla edes suunnittelemassa tälle alueelle?
Ja paikallisessa "rautakaupassa" palvelu on kyllä nii P''****tä,että samoin tein ajaa kyllä välivainiolle tai bauhaussiin.
Voi hele..mihin sitä sotkeutuukin...
3446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jo pitkään olen ihmetellyt Martinniemen teiden ja kalasataman kuntoa. Ne ovat varmaan kunnostettu viimeksi viime sotien aikaan. Uusia teitä kyllä rakennetaan mm. golffareille Virpiniemeen . Se on ollut putaalla meininki aina. Rikkaille loistetta ja köyhille kyykytystä.

Äänestä

meinas naurattaa mennä viikolla, kun katselin kunnan miehiä, jotka lappovat peräkärrystä sepeliä Keisan/Sankoniemi alueella rikkonaisiin kohtiin. Ajattelinpa itsekseni, että on kunnan teiden kunnassapito mennyt alkeelliselle tasolle vai mistä lie kyse. Kiitokset kuitenkin Keiskan tierompakon laitosta, vierähti monen äidin huoli vaarallisesta tienpenkareesta.

Äänestä

Älä aja Välivainiolle Eero Iissä palvelee loistavasti ja edullisempaakin on:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1111111111111 kirjoitti:

..ja järktys missä kunnossa tiet ovat martinniemessä ja halosenniemessä!!!
Siis onko tosi mitä kuulin,että pyöräteitä ei olla edes suunnittelemassa tälle alueelle?
Ja paikallisessa "rautakaupassa" palvelu on kyllä nii P''****tä,että samoin tein ajaa kyllä välivainiolle tai bauhaussiin.
Voi hele..mihin sitä sotkeutuukin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu