Mitä Helvettiä!?

I/00

Tuli kutsu kertaamaan. No ei mitään, sopii hyvin. Mutta, mutta... Huomenna olisi näemmä ilmoittautuminen Kankaanpään linja-autoasemalla klo. 10.00. Matkustusvaihtoehdot Helsingistä näyttäisivät olevan bussilla Porin kautta alkaen n. 01.00 (perillä pari tuntia ajoissa) tai kävely keskellä yötä Itä-Helsingistä n. 2,5 h rautatieasemalle ja siitä 05.19 alkaen junalla Tampereelle ja bussilla perille.

Kuka vittu näitä juttuja oikein suunnittelee?! Eihän tässä ole yhtään minkään valtakunnan järkeä saatana! Miksei ilmoittautuminen voi olla esim. 12.00, jolloin paikalle ehtisi julkisilla myös 100 kilometriä kauempaa? Tämän hetken vaihtoehdot ovat (a.) mennä paikalle sitten kun se on järkevää aikataulujen puitteissa tai (b.) jättää väliin koko homma ja alkaa kieltäytyjäksi. Taksia en ala työttömänä maksaa ja Porin kautta yöbussilla on jo ajatuksena sellainen idiotismin malliesimerkki, että jää periaatteesta väliin. Vittu kun vituttaa!

4

977

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Everesti epv

      Tekee vaan hyvää sulle. Yöllähän niitä joukkoja siirretään ettei vihulainen näe. Onhan sulla syylingit mukana saattaa tulla kylmät kelit ja jos lunta tupruttaa ota sukset ja mäystimet mukaan.

    • btr nru

      olla perussuomalainen ja isänmaallinen. Isänmaalta kelpaa kyllä sossurahat, mutta kertausharjoitukset ovatkin jo liikaa, kun niitä ei järjestetä kotona.

    • 1jk

      auto saat.. neiti . niinkuin täällä kainuussa täytyy olla . kaikki on 100km päässä eikä julkisia ole tai niillä meno on kallista.

    • eugen shuman 7

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      98
      1527
    2. 209
      1458
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      980
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      969
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      50
      747
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      735
    7. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      53
      682
    8. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      40
      676
    9. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      35
      674
    10. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      4
      673
    Aihe