Mitä Helvettiä!?

I/00

Tuli kutsu kertaamaan. No ei mitään, sopii hyvin. Mutta, mutta... Huomenna olisi näemmä ilmoittautuminen Kankaanpään linja-autoasemalla klo. 10.00. Matkustusvaihtoehdot Helsingistä näyttäisivät olevan bussilla Porin kautta alkaen n. 01.00 (perillä pari tuntia ajoissa) tai kävely keskellä yötä Itä-Helsingistä n. 2,5 h rautatieasemalle ja siitä 05.19 alkaen junalla Tampereelle ja bussilla perille.

Kuka vittu näitä juttuja oikein suunnittelee?! Eihän tässä ole yhtään minkään valtakunnan järkeä saatana! Miksei ilmoittautuminen voi olla esim. 12.00, jolloin paikalle ehtisi julkisilla myös 100 kilometriä kauempaa? Tämän hetken vaihtoehdot ovat (a.) mennä paikalle sitten kun se on järkevää aikataulujen puitteissa tai (b.) jättää väliin koko homma ja alkaa kieltäytyjäksi. Taksia en ala työttömänä maksaa ja Porin kautta yöbussilla on jo ajatuksena sellainen idiotismin malliesimerkki, että jää periaatteesta väliin. Vittu kun vituttaa!

4

1010

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Everesti epv

      Tekee vaan hyvää sulle. Yöllähän niitä joukkoja siirretään ettei vihulainen näe. Onhan sulla syylingit mukana saattaa tulla kylmät kelit ja jos lunta tupruttaa ota sukset ja mäystimet mukaan.

    • btr nru

      olla perussuomalainen ja isänmaallinen. Isänmaalta kelpaa kyllä sossurahat, mutta kertausharjoitukset ovatkin jo liikaa, kun niitä ei järjestetä kotona.

    • 1jk

      auto saat.. neiti . niinkuin täällä kainuussa täytyy olla . kaikki on 100km päässä eikä julkisia ole tai niillä meno on kallista.

    • eugen shuman 7

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe