Jönssi etsii uutta kotia

n_karo

Oulussa asusteleva 5v uros chinchilla kaipailisi uutta kotia. tulee toimeen toisten kanssa ( tai ainakin tullut ). vauhtia löytyy ja ruoka maistuu oikein lahjakkaasti. muutenhan en tästä karvapallosta kyllä luopuis mutta loppuu kämpästä tila ja iteltä aika. mikään sylivauva Jönssi ei omasta vapaasta tahdosta oo. kiitos siitä kuuluu minulle kun tein sille sen verran ison häkin että menee ikuisuus saaha se kiinni sieltä :D mutta muuten kyllä mukava ja eloisa pakkaus. ei pure eikä enää pahemmin syö johtojakaan. hinta ei varmaan hirveä ongelma ole. pääasia että hiirulainen saisi ison häkin ja hyvän kodin =)
terveisin Karo & Jönssi

5

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arlah

      Hei!
      Voisin olla kiinnostunut ostamaan chinchillan. Meidän luota Jönssi saisi hyvän kodin kahden aikuisen lemmikkinä, sekä ison häkin (180x120x60) asumukseksi.

      [email protected]

    • jonssupee

      Hei,

      Minulla olisi tarjota hyvä koti Jönssille. Asun Oulussa, joten pääsisit sitä myös tulevaisuudessa katsomaan, jos haluat. Kuvia ja kuulumisia toki voitaisiin vaihtaa koneenkin välityksellä.

      Laitatko sähköpostiosoitteesi niin voin kirjoitella tarkemmin. :)

      Jonna

    • Cillanen

      Kannattaa asianomaisissa kohteissa myydä eläimiään. Ei Suomi24:n foorumi oikein lupaava paikka ole cincujen myynnin suhteen.

    • JUST me

      Kannattaisko laittaa myyntiin Keltaseen Pörssiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8018
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3842
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1290
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1123
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      30
      1057
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      840
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      752
    Aihe