Miten laitan linkin lehtijutusta?

Hei, olen unohtanut. Voisiko joku tietotekniikan taitoniekka ystävällisesti laittaa vinkkiä, miten laitetaan linkki esim. jostain lehtiartikkelista jutun yhteyteen. Siihen alkuunhan tulee http://, mutta miten se saadaan litteyttä tekstin sivuun. Tarvitsisin sitä taitoa jo aika pian. Kiitos, jos viitsit jelppiä!
4180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Konsteja on monia ja vähiten vaivaa vienee kun painat selaimessa F6 (se maalaa osoiterivin) sitten CTRL c (se kopioi osoiterivin) ja sitten klikkaat kohtaa johon haluat linkin liittää esim. vaikka tähän perään ja painat CTRL v
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467795

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koulupoika kirjoitti:

Hei, olen unohtanut. Voisiko joku tietotekniikan taitoniekka ystävällisesti laittaa vinkkiä, miten laitetaan linkki esim. jostain lehtiartikkelista jutun yhteyteen. Siihen alkuunhan tulee http://, mutta miten se saadaan litteyttä tekstin sivuun. Tarvitsisin sitä taitoa jo aika pian. Kiitos, jos viitsit jelppiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu