RUNO ÄIDILLENI

tyttö 24-vee

On tänään päivä äitien,
me muistamme sua iloiten!
Kaikkesi sä lapsille annat
ja rukouksin meitä ylöspäin kannat.
Kiitoksemme tahdomme osoittaa
ja Paljon Onnea toivottaa!

ps.olen siis naimisissa ja meillä on pieni vauva, joten siitä tämä me-muoto runossa...

3

4493

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Remolux

      lainasin runoasi ja Äitini oli puhelimessa suru silmässä. toi runo on aivan ihana :)

      mie kun en omaa äitiäni päässy näkee ku olemme toisistamme niin kauhian kaukana, olikin kiva yllättää hänet somalla runolla :)

      T: mies 25-vee

      • tyttö 24-vee

        että tuli tarpeeseen... olen pikkutytöstä asti aina kirjoittanut runoja ja olen huomannut että omatekemät runot ovat äidille kaikista rakkaimpia! Kaikkea hyvää sinulle ja kiva että muistat äitiäsi vaikka kaukana onkin... Hyvää kesää!!


      • ilo
        tyttö 24-vee kirjoitti:

        että tuli tarpeeseen... olen pikkutytöstä asti aina kirjoittanut runoja ja olen huomannut että omatekemät runot ovat äidille kaikista rakkaimpia! Kaikkea hyvää sinulle ja kiva että muistat äitiäsi vaikka kaukana onkin... Hyvää kesää!!

        hei, minä lainsin kanssa, se oli niin kaunis ja äiti tosiaan muistaa meitä niin usein rukouksin :) Kiitos ihanasta runosta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      54
      950
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      69
      751
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      62
      737
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      59
      699
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      47
      644
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      62
      623
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      596
    8. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      593
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      470
    Aihe