Koneella on photofiltre ja inkscape, jos niillä pystyy niin miten? Eli haluaisin muuntaa nopeasti kuvan värit, kyse ei ole mistään valokuvasta, vaan simppelistä kuvasta jota on käsitelty, värejä ehkä alle 20, mutta pitäs saada muutettua tasan kolmeksi väriksi, ettei siellä ole mitään muita sävyjä kuin tasan kolme. Olen yrittänyt muokata, mutta sieltä löytyy aina jostain joku yksi pikseli joka on mustasta ehkä pari sävyä ylöspäin, ja tällöin värejä on enemmän.
Eli onnistuuko jollain noista ohjelmista, vai onko jotain muita ohjelmia millä onnistuu nopeasti ja kätsysti. Jos noilla mitä mulla on onnistuu, niin mistä valikosta pitää valita mitä ja painaa mitä?
Värien muunto? Apuja?
ewqgfq4g34b34b1
1
438
Vastaukset
- 2+19
Yleensä ohjelmissa on decrease color depth -toiminto, jolla saa halutun määrän värejä. Toimii esim. Irfanview:ssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725