Nokia N8 eivät käynnisty

202080
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kannattaa viedä huoltoon tai kokeilla päivittää sun N8.

Äänestä
  • Eipä minun N8 ole kertaakaan sammunut, eikä jumitellut.............

    Äänestä

Nokian laatu taitaa olla romahtanut.

Äänestä
  • Taidan perua koko N8:n oston,kun tuollailla jumittuu.

    Äänestä

ole tarvinnut vielä kertaakaan "bootata". Olisiko vika verkossa? Yllättävän monta kertaa syy löytyy verkosta, ei puhelimesta.

Äänestä

Olisiko tässä todellinen syy toimitusvaikeuksiin?

Äänestä

Aplella taitaa vieläkin olla antennin vaihtamatta - Nokian N8 ongelma koskee pientä osaa puhelimista ja Nokia vastuullisena yrityksenä vahvistaa, että kuuluu takuun piiriin ja puhelimet on pikaisesti vaihdettu ja tuotantoon tehty tarvittavat muutokset. Hieno Nokia, pisteet vaan nousee ja menestys jatkuu!

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20101146153

Äänestä

Tällä menolla Nokia vetelee viimeisiä vetojaan.

Äänestä

Omassa puhelimessa esiintyy tuota ongelmaa, jos akku pääsee tyhjenemään kokonaan. Puhelin ei syystä tai toisesta ala normilaturilla lataamaan, mutta USB-piuhan kautta lataaminen onnistuu. USBilla täytyy pitää ensin joku 5-10 minuuttia ja sen jälkeen käynnistää.

Äänestä
  • verkonpainoksi tuollainen kännykkä.

    Äänestä

Eipä ole tuollaisia ongelmia mun N8:ssa ilmaantunut vielä vajaan viikon käytön aikana.

Äänestä
  • Kyllä sen nokia N8 voi ihan hyvillä mielin tilata. Luultavimmin tulee toimiva kapistus. Tuo vikahan on vain marginaalisessa osassa puhelimista. Jos vika ilmenee, niin huoltoon vaan. On varmana nopee korjata, kun tietävät vian. ja sen aiheuttajan.

    Äänestä

Itsellä tuli ensimmäisen päivityksen jälkeen sellainen ongelma, ettei puhelin lähtenyt enää päälle. Vein sen huoltoon. Sieltä tuli viesti, että puhelimen piirikortti on vaurioitunut ja huolto pitää itse maksaa. 280 euroa. Soitin huoltoon, yritin selittää, että puhelin sammui sillä hetkellä kun latasin uuden päivityksen ja eikä tämän jälkeen suostunut enää käynnistymään. He sanoivat, että ei auta, vika on minun koska piirikortti on vääntyny. Kysyin, että mites se on mahdollista kun kännykkää ei ole avattu ja olen käyttänyt sitä ihan normaalisti normaalissa käytössä. No sieltä huollon ystävällinen neiti sanoi, että voihan se piirikortti vääntyä esim. silloin kun puhelin on puristuksissa tai se tippuu lattialle. Neiti ei osannut sanoa sen enempää koko piirikortista. Eli siis mit vit! Kertokaa minulle missä sellainen piirikortti on tässä laitteessa jonka minä saan väännettyä paskaksi esim. tiputtamalla sen lattialle. Vieläpä sillä tavalla, että puhelimeen ei tule muuta vauriota vaan juuri se piirikortti vain vääntyy. Ei auttanut selitykset, että se meni silloin hajalle kun otin uuden päivityksen. Eli omasta pussista menee tämä huolto. No olishan mulla vaihtoehto, että en hyväksy sitä huoltoa. Siinä tapauksessa minun tarvii vain maksaa 30e "tarkastusmaksu", koska minun kännykän vika on paikannettu. Kiitos Optima Service huoltopalvelu, kiitos!!

Äänestä
  • itellä kans päivitin just äsken än8:n "puhelin käynnistyy uudelleen" painoin (ok) tuli valkonen ruutu keskellä lukee nokia ja enempää ei tapahdu... AIVAN LOISTAVA KAPULA! eipä auta ku kipittää huoltoon saa nähdä mitä mulle meinaavat...

    Äänestä

Oma nokia hyytyi keskenkaiken...ensin jumi ja sitten himmeni kokonaan.Ei ole lähtenyt millään kotokonstilla käyntiin...kadun,että ostin n8:n enkä esm. iphonea.

Äänestä

vapunen sulla on joka postissa väh. 1peukku alaspäin! :D (annois sulle plussan, jotenka nyt oot neutraali)

Joku iphonefan jakelee sulle noita miinuksia, kun heidän pasltalta ei löydy vapusta :D

Äänestä

Noista peukku jutuista en välitä yhtään..... Niitä kun moni antaa aivan tahallaan minulle ( Vaikka vastaus olisikin aivan asiallinen). Esimerkkinä tämä ketjun viestini:http://keskustelu.suomi24.fi/node/10200132

Itse en näe tuon ketjun viestissä mitään väärää ( Tai jonkin tuotteen haukkumista). Sain -2 asiallisesta viestistä.....

Äänestä

Lippulaiva ie toimi ja sitten ihmetellään mistä se alamäki alkoi oliskohan insinöörinäkökulma mitään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MattiPatti 3 kirjoitti:

Nokian "Laatupuhelin" N8 eivät käynnisty.
http://riknik.weebly.com/1/post/2010/11/nokia-n8-are-failing.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu