kai tämäkin tänne oikeastaan kuuluu
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/musiikki.shtml/1227356/neumann-rakkauselamastaan-olen-aktiivinen-naisten-kanssa
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/musiikki.shtml/1227356/neumann-rakkauselamastaan-olen-aktiivinen-naisten-kanssa
Vastaukset 7
Vanhimmat
sanoi tossa haastattelussa jotain, mutta loppujenlopuksi ei sanonut mitään. Ei mitään uutta Neumannin tapauksessa.
ajatelkaas jos Nipa olisi mennyt avioon sen ensimmäisen vaimonsa kanssa 85 Dingo-kuumeen ollessa kuumimmillaan! Teki oikean ajoituksen ja avioitui seuraavana vuonna, kun suosio oli jo laskusuunnassa ja yhtye hajosi. Mikäs sen ekan vaimon nimi olikaan? Marika? Missä vaikuttaa nykyään??
mitäpä sanoisi...
tätäkö http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/musiikki.shtml/1227892/neumann-kasivammajupakasta-haluaisin-taman-jo-loppuvan
jos katoaa niin ei välttämättä löytyminen helpota kun se tapahtuu tollasesta seurueesta...:
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/televisio.shtml/1212450/taalla-muusikko-neumann-oli-kadoksissa-lue-yllattava-syy
veijonen (ei selvästikään tee mieli viinaa enää, ei), a-l HÄRKÖNEN!, danny!, anu sinisalo joo o...
Hi O Hoi - viisikymppinen ukko kuvittelee olevansa vielä nuorehko. Onko parempaa vitsiä kuultu?
Sillä ei taida olla kaikki miehet purjeissa.
Ei ole aikoihin saanut aikaiseksi kelvollista uutta matskua, ne 80-luvun tuotokset on aikansa eläneitä. Yö-yhtye sen sijaan porskuttaa suosionsa huipulla jo neljättä vuosikymmentä, ja kykenee uusiutumaan ja luomaan uutta matskua vanhan nostalgiakierrätyksen sijasta. Hyvä Yö!
Nykyään monet 7-kymppisetkin ovat nuorenmielisiä, nykyaikaisia ja freesejä. Miksi Neumannin pitäisi olla 25v. edelleen? Entä vertausta yö-yhtyeeseen: Montako hittibiisiä Olli Lindholm on säveltänyt ja sanoittanut? Yö toimii junteille ja ranteitaan sahaaville.