Tv-lupaa ei anneta????

Olen velkajärjestelyssä, ja en saa tv-lupaa koska en ole maksanut edellistä monen vuoden takasta tv-lupaa. Tietääkseni tää edellinen tv-lupa kuuluu tuohon järjestelyn piiriin????
3642
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lukee ei voida myöntää sillä ei laki voi estää seuraamasta tvtä jos kerran maksu ei kelpaa se on silloin ilmaista eikä voida sanktioita laittaa.

Äänestä

haluat siis tuijottaa ykköstä ja kakkosta...digiboxista on helppoa poistattaa kyseiset kanavat pysyvästi..samoin jos kiinteästi tv vastaanottimessa..asiansa osaava tv-asentaja-lafka antaa kastroinnista todistuksen, tämän jälkeen et tarvitse lain mukaan tv-lupaa.

Äänestä
  • vai ykkösen ja kakkosen meinaat poistaa ja sillä välttyä TV-MAKSULTA :D

    Tää on kyllä paras selitys pitkään aikaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siis mitäh kirjoitti:

Olen velkajärjestelyssä, ja en saa tv-lupaa koska en ole maksanut edellistä monen vuoden takasta tv-lupaa. Tietääkseni tää edellinen tv-lupa kuuluu tuohon järjestelyn piiriin????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu