Noiq Pokerilla on meneillään cashrace, johon ajattelin osallistua. Kun katselin sitten listan kärkipään pistetilannetta jäi tuo osallistuminen väliin.
November Cash Race #1 kisa kesti 10 päivää ja listaykkösellä pisteitä huikeat 20928. :o
Millä ihmeellä tuollaisen määrän pisteitä saa kasaan noin lyhyessä ajassa? Pelaako nämä listan kärkipää jotain tyyliin multitablaten 30kpl 5€BB pöytiä 10h päivässä?
Itse pelasin normaalia peliäni muutaman päivän ja pisteitä kertyi alle kymmenen.
Sori tyhmyyteni, mutta kun en vain tajua millä pelistrategialla näissä kisoissa vois pärjätä.
Noiq cashrace pisteet ?
3
357
Vastaukset
- paljon peliä
toiset pelaa isompaa ja 16 tuntii päivässä sä varmaan aika pientä etkä kovin montaa pöytää yhtäaikaa...
- 50cBBpelaaja
Eli noi race jutut on tarkotuksella suunniteltu niin että pienet pelaajat yrittävät ja yrittävät mutta heillä ei ole mitään mahdollisuuksia edes päästä listoille. Tavallaan houkutellaan ihmisiä kisaamaan kisoihin jossa on altavastaajana jo ennen kuin edes kisat alkavat.
Vähän sama kun kutsuttaisiin autokilpailuun omalla autolla ja muilla olisi sitten kisaautot tuunattuna
Paremmin varmaan osuisi lottorivi :)
- Näin meillä
Niin siis sinä tuotat rakea saitille muutaman kympin ja ne joilla on mahdollisuus pärjätä noissa kisoissa tuottavat sitä tuhansia euroja kuussa. Eli isommat pöydät monta pöytää ja paljon tunteja. Rakerace jutut on mielestäni kilpailuideana tyhmiä. Suurimmalla osalla pelaajista eli noin 95 prosentilla ei ole mitään mahdollisuutta pärjätä kisassa. Ei tuota voi verrata lottovoittoon. Lottovoitossa on mahdollisuus mutta pikkutasolla pelaaville noissa kisoissa pärjääminen ei ole mahdollista.
Eli jos noilla on tarkoitus houkutella pelaajia saiteille niin aika huono idea. Toki tuottavat rakea enemmän noinkin mutta luultavasti suurin osa tuotosta tulee kuitenkin saitille suuresta pelaajamassasta eikä muutamilta pelaajilta. Eli rakerace ajatus pitäisi saada suunnattua kaikille pelaaja tasoille jos noilla haluaisi saitille oikeasti porukkaa paljon pelaamaan.
Nyt ainakin kaikki mitä itse olen vilkaissut perustuu raken tuottoon ja minun tasoilla ei mitään mahdollisuutta noissa pärjätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2324451Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752874- 472413
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431697- 781389
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831192PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 64870
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86854Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53842