Kauniita

elämä, yhtä juhlaa
jollei aikaansa tuhlaa
onnen suloisen takaa
kun kaiken ilon jakaa

mitä mietteitä siellä
elon yhteisen tiellä
sen ikuinen taika
ehdoton rakkauden aika
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaunista. Kauniita unia sinnekkin.

Äänestä

kirjoittajalle:
kukapa ei haluaisi rakkautta,
juhlat menevät aina ohi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*unia* kirjoitti:

elämä, yhtä juhlaa
jollei aikaansa tuhlaa
onnen suloisen takaa
kun kaiken ilon jakaa

mitä mietteitä siellä
elon yhteisen tiellä
sen ikuinen taika
ehdoton rakkauden aika

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu