Mitenkä liitetään leikepöydältä kuva photoshop seiskaan?
...ku mulla ei sit millään raksuta... Ei osu silmään missään liitä toimintoa.
Photoshoppiin liittäminen
9
448
Vastaukset
- lopusta
selviää miten liitetään http://www.harriheikkila.net/photoshop.pdf
- Gimp
Kettumainen ohjelma jos ei kauheesti ymmärrä englantia.arvaillessa menee viikko jos toinenkin.
- koneeseen
se on helppo tuohonkin ja sillä pärjää
http://www.ilmaisohjelmat.fi/photofiltre
Noin suomeksi http://keskustelu.suomi24.fi/node/2384710#comment-38202246 koneeseen kirjoitti:
se on helppo tuohonkin ja sillä pärjää
http://www.ilmaisohjelmat.fi/photofiltre
Noin suomeksi http://keskustelu.suomi24.fi/node/2384710#comment-38202246siihen liität.
- Anestic
Ei ehkä kannata noin jos ei pakko. Eli tallennat kuvan kovolle ja avaat fotariin suoraan niin voit tehdä säädöt siihen ja vedät vaan sitten fotarin sisällä toiseen kuvaan. Free ransformilla (ctrl t winillä) voit skaalata sopivan kokoseksi.
- Anestic
ThreeMice kirjoitti:
tallentaa kuvan kovolle?
Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.
Anestic kirjoitti:
Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.
"Ei suoraan, mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt..."...Mitä v*ttua sä oikein tarkoitat? Sähän oot ihan PIHALLA tästä nyt. Miten sä SUORAAN sen kuvan johonkin avaat, jos et ensin tee sille pohjaa, johon pastetat? Sitä joko ymmärtää tästä copy/paste-hommasta jotain, tai sitten ei ymmärrä.....tai veikkaan, ettet ymmärrä, mikä "leikepöytä" on....?!?
- öööööööööööööööööööö
Mikset käytä ohjelmaa, joka on täysin riittävä kotikäyttäjille ja jopa suomenkielinen.
http://www.gimp.org/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.933970Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973337Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1302654Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2232086Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m901843Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211809Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001803- 1141617
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11311- 571222