Mitenkä liitetään leikepöydältä kuva photoshop seiskaan?
...ku mulla ei sit millään raksuta... Ei osu silmään missään liitä toimintoa.
Photoshoppiin liittäminen
9
463
Vastaukset
- lopusta
selviää miten liitetään http://www.harriheikkila.net/photoshop.pdf
- Gimp
Kettumainen ohjelma jos ei kauheesti ymmärrä englantia.arvaillessa menee viikko jos toinenkin.
- koneeseen
se on helppo tuohonkin ja sillä pärjää
http://www.ilmaisohjelmat.fi/photofiltre
Noin suomeksi http://keskustelu.suomi24.fi/node/2384710#comment-38202246 koneeseen kirjoitti:
se on helppo tuohonkin ja sillä pärjää
http://www.ilmaisohjelmat.fi/photofiltre
Noin suomeksi http://keskustelu.suomi24.fi/node/2384710#comment-38202246siihen liität.
- Anestic
Ei ehkä kannata noin jos ei pakko. Eli tallennat kuvan kovolle ja avaat fotariin suoraan niin voit tehdä säädöt siihen ja vedät vaan sitten fotarin sisällä toiseen kuvaan. Free ransformilla (ctrl t winillä) voit skaalata sopivan kokoseksi.
- Anestic
ThreeMice kirjoitti:
tallentaa kuvan kovolle?
Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.
Anestic kirjoitti:
Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.
"Ei suoraan, mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt..."...Mitä v*ttua sä oikein tarkoitat? Sähän oot ihan PIHALLA tästä nyt. Miten sä SUORAAN sen kuvan johonkin avaat, jos et ensin tee sille pohjaa, johon pastetat? Sitä joko ymmärtää tästä copy/paste-hommasta jotain, tai sitten ei ymmärrä.....tai veikkaan, ettet ymmärrä, mikä "leikepöytä" on....?!?
- öööööööööööööööööööö
Mikset käytä ohjelmaa, joka on täysin riittävä kotikäyttäjille ja jopa suomenkielinen.
http://www.gimp.org/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,715017Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk393790Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253378- 792391
- 241909
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3561581Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401542Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔151485Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?341345