Photoshoppiin liittäminen

Oonko sokee?

Mitenkä liitetään leikepöydältä kuva photoshop seiskaan?
...ku mulla ei sit millään raksuta... Ei osu silmään missään liitä toimintoa.

9

484

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lopusta
    • Gimp

      Kettumainen ohjelma jos ei kauheesti ymmärrä englantia.arvaillessa menee viikko jos toinenkin.

      • koneeseen


    • Anestic

      Ei ehkä kannata noin jos ei pakko. Eli tallennat kuvan kovolle ja avaat fotariin suoraan niin voit tehdä säädöt siihen ja vedät vaan sitten fotarin sisällä toiseen kuvaan. Free ransformilla (ctrl t winillä) voit skaalata sopivan kokoseksi.

      • tallentaa kuvan kovolle?


      • Anestic
        ThreeMice kirjoitti:

        tallentaa kuvan kovolle?

        Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.


      • Anestic kirjoitti:

        Ei (suoraan) mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt??? Itse ainakin avaan aina kohdetiedoston ensin muokattavaksi ja sitten siirtelen tarvittavat osat ohjelman/ohjelmien sisällä... Helppoa kun on sitten se mahdollisuus että voi aina palata johonkin aiempaan pisteeseen.

        "Ei suoraan, mutta jostain se on sinne leikepöydälle ilmestynyt..."...Mitä v*ttua sä oikein tarkoitat? Sähän oot ihan PIHALLA tästä nyt. Miten sä SUORAAN sen kuvan johonkin avaat, jos et ensin tee sille pohjaa, johon pastetat? Sitä joko ymmärtää tästä copy/paste-hommasta jotain, tai sitten ei ymmärrä.....tai veikkaan, ettet ymmärrä, mikä "leikepöytä" on....?!?


    • öööööööööööööööööööö

      Mikset käytä ohjelmaa, joka on täysin riittävä kotikäyttäjille ja jopa suomenkielinen.

      http://www.gimp.org/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1075
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      580
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe