eikö ketään kiinnostA

eikö tässä kylässä oikeesti löydy ketää, kuka haluis tehä töitä,ooon ite viimisssen parkolme vuotta ettiny,vuokrapaskaa löytyy,ei vakinaista,näitä sanomattomia paskanjauhajia talsimuut tuntuu löytyvän,mitä tilalle,paskahatut pölisee vaan mitää konkreettista ei ole,mitn missään
8820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miks vitussa joku haluis tehdä T Ö I T Ä ?? Terve ruumis ei työtä kaipaa ja sairas ei taas siihen pysty. Itse lopetin työnteon jo vuosia sitten, koska koin sen vakavana esteenä harrastukselleni, joka liittyy sangen läheisesti viininmaisteluun ja sen lieveilmiöihin. Jälkeenpäin olen ollut suunnattoman onnellinen valinnastani - olen saanut olla vapaa kuin taivaan lintu - ei paina huolet, eikä varsinkaan työhuolet...

Äänestä

Mistä olet ettiny ja minkä alan ihmistä?? Jos jonnee mediapexii etsit niin enpä ihmettele ettet löydä..

Äänestä
  • auttaisi?

    Äänestä

  • no juuri mediapex yms. puhelinfirmat niin siellä on töitä, muualla ei olekaan. Kyllä puhelinmyyjäksi pääsee melkein kuka vaan, on niillä niin monityöntekijä parinpäivän jälkeen lähteny kävelemään.

    Äänestä

"eikö tässä kylässä oikeesti löydy ketää, kuka haluis tehä töitä,"
Tohon asti mä ymmärsin ton sun kirjoituksen. Loppu onkin ihan hepreaa Voitko uudestaan avautua vähän selväsanaisemmin, niin setä vois vaikka yrittää auttaa.

Äänestä
  • Älä eti töitä, jatka edelleen sivuraiteella. Vauhti on jo kohillaan

    Äänestä

  • 2½*% kirjoitti:

    Älä eti töitä, jatka edelleen sivuraiteella. Vauhti on jo kohillaan

    Kun löytyis niitä tekijöitä.! Nykyisin kun "työntekijälle"ei löydy SITÄ KOULUTUSTA vastaavaa työtä, niin sillä hetkellä muutakaan tehtävää ei voida ottaa vastaan vaikka olisi tarjolla.(kun mul on koulutus just vaan siihen hommaan.) vähint.2 promillee kertoo sen toisen vaihto ehdon mix ei työ kelpaa, mutta epäilenpä hänen onnellisuutta pitemmän päälle ? Ja komppaan "Raatsan Hemmoa" että vois "eikö ketään kiinnostA" hieman tarkentaa lausuntoaan mitä hakee.vai onko pelkkää provoa ??

    Äänestä

tai kirjoittaa mitään yleisesti tunnettua kieltä? Englantia, saksaa...ym tai vaikkapa suomea, kun kerran tänne suomalaiselle palstalle kirjoitat?'
Kielitaito voisi auttaa sinua työnetsinnässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1112-998 kirjoitti:

eikö tässä kylässä oikeesti löydy ketää, kuka haluis tehä töitä,ooon ite viimisssen parkolme vuotta ettiny,vuokrapaskaa löytyy,ei vakinaista,näitä sanomattomia paskanjauhajia talsimuut tuntuu löytyvän,mitä tilalle,paskahatut pölisee vaan mitää konkreettista ei ole,mitn missään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu