Sprintbooster

1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Äkkisältään tuntuu kyllä ihan tuubalta. En kyllä ole huomannut mitään viivettä kaasupolkimen signaalissa VAG-autojen polkimia työssäni mittailessa, eli ohjainlaitteen parametritiedoissa kaasun polkeminen näkyy ilman mitään viivettä.

Mahdollista tietysti muokata kaasupolkimen antamaa signaalia siten, että jo pieni kaasun painaminen antaakin signaalin, joka vastaa kaasupolkimen suurempaa painamista, jolloin pintakaasulla auto ryntääkin reippaammin mutta en usko, että mitään eroa on esim täyskaasu kiihdytyksessä tai mäkilähdössä, jos lusikan polkasee lattiaan. Voit siis valita, ostatko mielummin raskaammat kengät, vai tuon turhan tuntuisen härpäkkeen. Lopputulos lienee sama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VW kirjoitti:

Onko kokemuksia kyseisestä härpäkkeestä?
http://www.tuningstudio.fi/portal/tuoteryhmat?productcategory=2749§ion=c

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu