Ehdottaisin, että halukkaat vanhoillislestadiolaiset (minä mukaanlukien) "valtaisimme" jonkun vähemmän käytetyistä chat-huoneista omaan käyttöömme. En tarkoita, että muut eivät saisi sinne tulla, mutta olisipahan paikka, jossa voisi jutella toisten vl:ien (inhoan tuota lyhennettä!) kanssa. Onhan olemassa esim. IRC-kanavia, mutta ainakin minä kaipaisin myös toisenlaista keskustelupaikkaa. Vl:t voisivat erottua joukosta esim. nickin perässä olevan x:n avulla. Miten olisi vaikkapa Olohuone? Kommentteja? "
Etukäteen jo paljon kiitoksia :)
__
Etukäteen jo paljon kiitoksia :)
__
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juu,olohuone ois hyvä ja x nimen perään aina.
tajuutteko mikä on chat???
minäkin voisin tulla käymään siellä:) Kävin juuri tarkastamassa ko. huoneen, mutta kovin hiljaista siellä oli.
Hyvä idea!
kaipaisisit toisenlaista paikkaa? Mikäs irc:ssä on vikana? Voit perustaa oman kanavan ja pitää järjestystä yllä ja tehdä kaiken mitä haluat :) siellä ihmisten oikeat nimet näkyisivät eikä pystyisi piiloutumaan nickin taakse. Tarvittaessa voisi epäilyttävät tyypit heittää ulos, eikä tulisi ongelmia häirikköjen kanssa.
Vai kammoksuuko ihmiset IRC-kanavien karua ulkonäköä?
ja ei ollut yhtään x-päätteistä... itse en kyllä hirveenä tykkää chattailla tai en ole hirveenä sitä harrastanut.
X päätteisiä käynyt, ja joskus itsekkin piipahdan katsomassa ett onko Leenu siellä.
tunnu olevan hirveenä x-päätteisiä. Ja itse en jaksa vartioida koko iltaa. Tietysti voi olla sattumaa, etten voi/osaa oikeaan aikaan olla siellä.
Miksi pitää välittömästi erottua joukosta???
Ei ihme että katsellaan kieroon,kun ei osata olla kuin muut ovat...
Nää on taas näitä "uskovaiset erottaa ulkonäöstä" juttuja....:(