SODOMA ja ryhtyvät miehet

Niin, oon paasannut Sodomasta eri yhteyksissä, yrittäen oikoa ihmisten ihmeellisiä käsityksiä Sodoman synneistä ja kaupungin tuhosta. En tiedä onko mennyt perille!

No, Raamatusta se asia pitää selvittää, ei siitä, mitä eri ihmiset ajattelevat. Onko homoutta vai ei.

Se, mitä nuo julkeat Sodoman miehet; perheenisät, piilohomot ym. "kaikki miehet", sanoivat tarkoitusperikseen tulla Lootin talolle.

1. Mooses 19:5: "JA HE HUUSIVAT LOOTIA SANOEN: "MISSÄ OVAT NE MIEHET, JOTKA TULIVAT LUOKSESI YÖLLÄ? TUO HEIDÄT TÄNNE MEIDÄN LUOKSEMME, RYHTYÄKSEMME HEIHIN."

Ja mitä sitten tapahtui? Loot tarjosi omia tyttäriään, mutta... miehet olivat Lootille vihaisia:
1. Mooses 19: 9: "MENE TIEHESI! TUO YKSI ON TULLUT TÄNNE ASUMAAN MUUKALAISENA, JA YHTÄKAIKKI HÄN ALATI PYRKII HALLITSEMAAN. NYTPÄ ME PITELEMMEKIN SINUA (LOOT) PAHEMMIN KUIN HEITÄ." JA HE KÄVIVÄT VÄKIVALTAISESTI LOOTIN KIMPPUUN.

Itse en millään saa käsitystä, että siellä haluttiin harrastaa homoseksiä. Minulle näyttää olevan tarkoitus vain vieraiden miesten paha kohtelu. Raiskaus? Rasismi. Ei Jumalakaan ilmoittanut homoutta Sodoman synniksi. Syyt olivat ihan toiset. Onneksi ainakin Jumala ajattelee asiasta samoin kuin minä. En ainakaan saanut silmiini, että miehet olisivat halunneet nauttia seksistä noiden muukalaismiesten kanssa.

0

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

        Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
        Maailman menoa
        60
        7502
      2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

        valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
        Maailman menoa
        123
        2936
      3. Minkälaisen viestin

        Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
        Ikävä
        142
        1776
      4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

        saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
        Maailman menoa
        65
        1649
      5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

        Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
        Maailman menoa
        115
        1458
      6. Miten voit olla niin tyhmä

        että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
        Tunteet
        167
        1404
      7. Missä vaiheessa

        Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
        Ikävä
        131
        1153
      8. Millaisena uskot

        Kaivattusi kokevan tunteensa?
        Ikävä
        75
        842
      9. Kyriake=Kirkko

        Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
        Kaste
        47
        802
      10. Mitä haluat eniten

        Kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        52
        745
      Aihe