syntiä käydä kattomassa Kärppäpelejä???
onko
Ei minusta
4192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja varsinkin nyt, kun eivät pärjää. Lipon pelit eivät ole syntiä.
Tästähän on kysytty joskus ennenkin.
ole, mutta vakava psyykkinen harha (kuten kaikki kilpaurheilu ja kilpayrheilun seuraaminen), jonka hoitaminen vaatii pitkäaikaista ja kallista terapiaa.
Jääkiekossa vastustajan kolhiminen ja tappelut ovat normaalia toimintaa. Se on verrattavissa muinaisiin gladiaattoritaisteluihin. Tällaista väkivaltaista lajia ei pitäisi kenenkään harrastaa tai tukea sitä pääsylipputuloilla. On myös väkivallattomia liikuntamuotoja. Näin ollen jääkiekko ei ole tältäkään kannalta mikään välttämättömyys.
Joka tapauksessa otteluiden seuraaminen on ajan ja rahan tuhlausta.
Jo kysymyksesi paljastaa paljon, nostat jotkut pelit puolijumalaiseen asemaan kirjoittamalla niiden nimen suurella alkukirjaimella. Parempi on keskittyä pokeripelejä katsomassa käyntiin.Tervetuloa Vaasaan.