Onks marsui ihan pakko olla kaks, kun mun pikkuserkulla on vaan yks marsu, ja hyvin se näytti voivan, vaikka en sitä kovinkaan usein oo nähny. Sit meillä on ollu (en ollu khyl sillo viel syntyny, mut mun siskoilla oli) marsuja, ja aina ne eli yksin, esim. Olavi, sillon olin jo syntyny, sekin vietti ihanaa elämää, vaik mä otinkin sen jokapäivä häkistä pois ainaki kymmenen kertaa tunnissa, mut olin vasta joku 2 v. Kuitenkin, kun useilla keitä mä tunen, on/oli marsu joka asustaa yksin, mut on silti ihan onnellinen. Siish kyl mä tiedän, ettei ihminen korvaa lajitoverin seuraa, mutta olisin sen kanssa aika paljon, kun mä en tee päiväl yleensä muuta ku tuun koulusta, ja sitten lysähdän tietsikalle, joten sen tietsikka ajan voisin kuluttaa marsun kanssa olemisella, ja se tietsikka aika on noin.. 14. 30 - 21.00 jotai sellasta..
PS. Muutama vastaus riittää, jos jotkut innostuu vastaan kaikkee aivan päinvastasta, ku mä, ettei siitä tuu sellasta pitkää.
PSS. Mitä marsuille saa syöttää, muutaku kurkkuu, porkkanaa, salaattia, ym.
PS. Muutama vastaus riittää, jos jotkut innostuu vastaan kaikkee aivan päinvastasta, ku mä, ettei siitä tuu sellasta pitkää.
PSS. Mitä marsuille saa syöttää, muutaku kurkkuu, porkkanaa, salaattia, ym.
Vastaukset 2
Vanhimmat
pahaa lukea tätä siish-kieltä, mutta eipä ihme, kun kirjoittaja -99. Kirjastosta löytyy varmaankin marsukirjoja, joista löytyy sekä ruokavalio, että seurallisuus
Sori, oon tottunu kirjottaa sillee, ku mun kaverit alko puhuu sillee ärsyttävästi esim. "Siish eilen kun mä menin meijän koiran kaa ulosh, nii shit mä päästin sen karkuu, ja jouduin hakee äitin, et shaatii se takas"
Se johtuu vaan siitä, et mun kaverilla on s vika..
No joo, kuitenkin saaks kirjastosta uusia kirjastokortteja? vanha meni rikki, ku mun kaveri innostu taittelee sitä..
Mut, kiitos vastauksista :)