Roskalava Kotkassa!

Mussalolainen

Tarvis saada roskalava viikonlopuksi kun on tota roskaa kertyny tuon remontin jäljiltä.
Onkos kokemust kelt kantsii tilata?
Kysäsin paikallisest KTK:sta (Kotkan kuljetus), mut jäi joteskin sellanen maku et on aika kallis ja joteskin oli kuljetuspäälikön jututkin tohan lavaan liittyen aika hakusessa. Ei edes tienyt hintaa vaan kuulemma pitää laskee ensin ja soitti sit puolentunnin päästä ja ilmotti hinnan!
Pitäiskö alle 250 ekellä saada lava jätemaksu siihen lisäksi!? Onko tietoo?

3

1738

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • remonttireiska100

      Kyseleppä Kuljetus Lanki Ky:ltä. Olivat meikäläisen mielest edullisii ja hyvä palvelu!

    • tois puol suomee

      siellä päin. Meillä oli piti olla perjantaista-maanantaihin, mutta heillä oli niin kiirettä, niin toivat torstaistaina ja hakivat tiistaina pois. 80euroa 120€/tonni jätemaksua.

    • Märemppaan!

      "Mussalolaiselle" aattelin kommenttina heittää et minullakin samanlaiset kokemukset tuon hinnan puolesta tuosta kyseisestä firmasta!
      Toki mä kysyin roskalavaa viikoksi, mutta oli se hinta aika tyyris kun tuli muiltakin kysyttyä. Keskiverto hinta oli rutkasti kaikilla muilla halvempi kun tällä firmalla.
      Niillä tämä lysti maksoi 290€ jätemaksu, jäi aika rahastuksen maku, no onneksi on muitakin keltä roskalavan ottaa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      252
      2162
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      1283
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1251
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      127
      752
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      719
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      234
      693
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      481
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      468
    Aihe