Onko kokemuksia otsikon autosta? Mikäli on niin olisin kiitollinen jos kirjoittaisitte niitä tänne.
Hyundai i30w cvvt 1.4 air
Maybe Hyundai
24985
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Suosittelen, autoa on hyvä ajaa löytyy kaikki oleellinen varustus ilmastointi jne. vakiona lisäksi i30 on myös lämmin auto pärjää pohjoisessakin.
sen kanssa peräkkäin ja totea miksi sitä myydään suomessa melkein kolme kertaa enemmän.Saat paremman tarjouksen ja 7v.takuun,
Ajettu on ja mielestäni Hyundai on parempi niin ajettavuudeltaan kuin ulkonäöltäänkin. Paremman tarjouksen sain Hyundai- liikkestä ja 7- vuoden takuulla en tee mitään, koska autoa pidän sen 2-3 vuotta.
Kiaa kun käy katsomassa, niin ei voi kuin ihmetellä, että miten sitä ylipäänsä myydään. Kamala ämpärimuovinen kippo ja teltta-autoissa surkea palvelu. No tietysti entiset ladapapat tykkää, tuntuuhan ladaan verrattuna preemiumlta.
tai sitten et ole koe-ajnut kyseistä autoa,ulkonkö voi olla makuasia,mutta ajettavuus ei takuulla ole parempi kuin Ceedissä päinvastoin.Tarjous oli minulla yli pari tonnia parempi Ceediin,lisäksi sen jälleenmyynti arvo on kertomasi 3 vuoden jälkeen aivan varmasti parempi,vaihdat sitten vaikka Hyundaihin,puhumattakaan muista merkeistä.
olet sama joka käy pomppimassa joka palstalla.
Kuuleppas nyt Kia- kauppias! Minä olen aloittaja ja mielestäni Hyundain ajettavuus on huomattavasti parempi kuin Kian. Sinun tarjouksestasi en tiedä mutta meillä asia oli ihan päinvastainen ja vaihdossa menee vuoden vanha eurooppalainen. Ei pidä paikkaansa myöskään tuo jälleenmyyntiarvoväite muualla kuin ehkä Delta-autossa. Onneksi elämme maassa jossa jokainen saa päättää itse millä ajaa tai ei aja. Muistaakseni kysyin kokemuksia Hyindai- autosta en Kiasta. Tämäkin keskustelu harhautuu noiden Delta- auton myyjien puolustuspuheenvuorojen myötä sivuraiteille.
Ceedillä on tutkitusti parempi jälleenmyynti arvo,mutta käyhän se järkeenkin,kun Ceed on 5 myydyimmän joukossa.Koe ajnut et ole,koska puhut i30 paremmasta ajettavuudesta.
Kyllä minä elän. Älä sinä toppahousu Deltamies jaksa jauhaa potaskaa HYUNDAI- keskustelussa. Oletko jotenkin vajaa? Kirjoitustaidoton typerys ainakin olet kun jaksat jauhaa näköjään samaa potaskaa muissakin HYUNDAI- keskuteluissa. Mitä koeajoon tuleen niin kyllä olen ajanut, siihen ei sinun uskosi vaikuta. Missä teitä lahjattomia toppahousuja sikiää?
Laita "asiantuntija" sitä tutkimustietoa jälleenmyyntiarvosta esiin, kiitos!
Ole varovainen 7 vuoden takuu edellyttää kialla käyntiä "merkki" korjaamolla kun taas Hyundain 5 vuoden takuussa ei ole rajoituksia huoltokorjaamojen suhteen, merkittävä ero näin ollen huoltohinnoissa. Hyundai on selvästi halvempi ylläpitää mitä kia vastaava..
Sinä olet herkkä peräkammarinpoika joka vetää heti herneen nenuun kun äitimuorin kiaa haukutaan.
saat tehdä ne vaikka itse jos on pelit ja vehkeet,mutta itse vien ne kilpailuttaamaani paikkaan.Toisinaan Deltalle ja toisiinaan ad-hultoon ja varmasti on huollot halvempia kuin Hyundain merkkimyynti liikkeesä,jossa 1.1 Grtzinkin huolto maksoi aina yli 250 euroa.
och samma på finska
jos vaikka opiskelisi.
ei haukuttavaa,muuta kuin kulutus (pieneksi koneeksi)ja ulkonäkö.Kehuttavaa on lämmitys ja ja viiden vuoden takuu.
Hyundai on parempi,laadukkaampi.
Mulla on 4 000 km ajettu huihai 1,6 dieselinä. Ei voi muuta kuin kehua, että varmasti saa rahoilleen vastinetta. Tämä on ensimmäinen dieseli meidän perheessä ja ensin pelotti että miten talvipakkasilla pärjää.Hyvin tuntuu lämpiävän.Me koeajoimme myös Kian ja Hyundain tunnin sisällä.Ei tarvinnut kahdesti miettiä kumman suuntaan vaaka kallistuu (ja tämä oli myös vaimon mielipide).Hyny selvästi vakaampi ajettava ja lisäksi Kia liian "muovinen" sisältä.
Itselläni on nyt ollut vasta pari kuukautta ko. auto omistuksessa ja ajossa, joten luotettavuudesta en vielä pysty oikein mitään sanomaan. Sen näkee muutaman vuoden päästä. Niinkuin asia aina on uutta autoa hankittaessa. Kaikki kuitenkin toimii juoheasti, varusteita on riittävästi (minulla on Premium-varustelutaso) ja kaikki ovat loogisessa paikassa. Tämän huomasin jo koeajolla ja se miellytti. Mitään ei tarvinnut hakea, kaikki oli helposti käsillä.
Koeajoin myös Kia Ceed farkun, eikä sekään hassummalta tuntunut. Hyundaissa on isommat takajalkatilat ja itseäni miellytti ulkoinen olemus ja sisustus hiukan enemmän saman konsernin kilpailijaan verrattuna. Vaimolta en edes kysy, kun itselleni autoa ostan. Ei hänkään tosin valittanut ole. Jos valittaa, niin saa ajella omalla japsillaan.
Toinen juttu oli se, että hiukan vierastin Delta-Autoa, jossa toki aikaisemmin olen vuosia asioinut. Nykyinen omistajapohja ja politiikka kuitenkin vähän arvelutti. En tiedä, voi olla, että ihan turhaan. ME-Autossa sain hyvää palvelua, sopivan diilin huolloista, sijaisautoista yms. Kaupat syntyivät, kun vielä toimitusaikakin oli samalla viikolla.
Mutta, kuka tykkä mistäkin. Minä olen ollut tyytyväinen. Mitäpä näistä riitelemän.
se tuntui jotenkin paremmalta ja näköiseltä.
Minä koeajoin Hyundain heti Kian perään ja tilaukseen meni huomattavasti paremman oloinen Hyundai.
kuten Start autojen koeajo ohjelma totesi Ceed on näistä kahdesta selvästi tyylikkämpi.Itse keoajosta sanoivat autojen olevan hyvin samankaltaisia.
Teetkö päätöksesi jonkin Start- ohjelman koeajon perusteella? Pidän sitä hieman outona varsinkin kun kyseessä on ulkonäköseikka, joka on TÄYSIN mielipideasia. Perinteisesti suomalaiselle on ollut tärkeää mitä toinen ajattelee hänestä tai hänen hankinnastaan joten ilmeisesti kuulut tähän suureen sopulimassaan.
jossa Ceed miellytti enemmän,muuten tasavahvoja autoja.