Uusi palveu avattu.

hoitomiespartio

Meistä hoitomiehistä on keskustelupalstoilla annettu mielestämme aivan liian negatiivinen kuva. Siksi olemme katsoneet parhaaksi yhdistää voimamme ja puolustautua. Olemme avanneet uuden palvelun. Ajan hengen mukaisesti luonnollisesti päivystämme myös netissä.

Emme ole lainkaan niin pahoja, julmia ja sydämettömiä kuin jotkut kristillisyyttä mustamaalaavat tahot ja (nuoret) henkilöt ovat keskusteluissa antaneet ymmärtää. Sanoisimme jopa: päinvastoin.

Ymmärrämme toki, että keskustelu on loputonta juupas-eipäs -leikkiä, mutta kuitenkin pelkkää hyväsydämisyyttämme ynnä kristillisen rakkauden hengessä haluamme kantaa kortemme kekoon. Tilaisuuden tullen jalkaannumme myös maastoon ja koputtelemme valikoiduille oville.

28

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saadaan vih-

      doinkin jotakin järjestystä tähän sotkuun.

    • Oma tapa

      ...mieshoitajat kykene arvioimaan itseään ihmisinä. Yleinen mielipide heistä on aivan muuta kuin heidän oma käsityksensä itsestään. Niinpä voi puhtaalla omallatunnolla sanoa, että alla oleva ei pidä paikkaansa. Perkelekin osaa rakastaa ihan omalla tavallaan.

      "Emme ole lainkaan niin pahoja, julmia ja sydämettömiä kuin jotkut kristillisyyttä mustamaalaavat tahot ja (nuoret) henkilöt ovat keskusteluissa antaneet ymmärtää. Sanoisimme jopa: päinvastoin."

      • hoitomiespartiolla

        olisi jotakin uutta sanottavaa, semmoista, joka valaisisi 1970-luvun juttuja siltä osin kuin ne vielkä muutamia katkeroituneita palstalaisia kiinnostavat.


      • 778+89
        hoitomiespartiolla kirjoitti:

        olisi jotakin uutta sanottavaa, semmoista, joka valaisisi 1970-luvun juttuja siltä osin kuin ne vielkä muutamia katkeroituneita palstalaisia kiinnostavat.

        on vain muutama rivi-vl, joka ymmärtää 1970-luvun hoitokokousten siunallisuuden, mutta valtaosa odottaa innolla hoitopartiota selvittämään tätä menneen ajan kinkkistä tapahtumaa.


      • sopii
        778+89 kirjoitti:

        on vain muutama rivi-vl, joka ymmärtää 1970-luvun hoitokokousten siunallisuuden, mutta valtaosa odottaa innolla hoitopartiota selvittämään tätä menneen ajan kinkkistä tapahtumaa.

        Mun oventaa kun tulette, voipi tulla avopäinenlähtö, riittä kun kävitte silloin vangempiani pelottelemassa, etten sanoisi vittuilemassa.


      • hoitomiespartio
        sopii kirjoitti:

        Mun oventaa kun tulette, voipi tulla avopäinenlähtö, riittä kun kävitte silloin vangempiani pelottelemassa, etten sanoisi vittuilemassa.

        Jumala sotii meidän puolestamme.


      • pu-
        hoitomiespartio kirjoitti:

        Jumala sotii meidän puolestamme.

        hetta.


    • hoitomiehet

      ottaa kantaa tuohon lasten kuritusasiaan sekä puutteessa elävien vanhojenpiikojen tilanteeseen.

      • Laitapuoli

        Katkeroitunut ihminen on sitä mitä se on.


      • sa. nuo van-
        Laitapuoli kirjoitti:

        Katkeroitunut ihminen on sitä mitä se on.

        hatpiiat katkeroituvat puutteessa.


      • meessä yksi-
        sa. nuo van- kirjoitti:

        hatpiiat katkeroituvat puutteessa.

        näisten naisten tarvitsisi elää puutteessa?


    • te hoito-

      miehet olette tuosta Espoon Pervon tapauksesta?

    • oletteko...

      oletteko hoitaneet homot heteroiksi?
      oletteko hoitaneet pedofiili heteroiksi?
      oletteko hoitaneet insesti isät heteroiksi?

    • laisten keskuudes-

      sa teillä riittää työtä.

    • että hoito-

      miehet ovat tulleet esille ja ovat nyt täällä meidän keskuudessamme.

      • tähän par-

        tioon kuuluu ja millä alueella partioitte?


    • vl-scienst

      Aika hyvä juttu :-))

      Jollakin kukkii huumorintaju, hohhoo!

      Vai "hoitopartio". Muistakaa sitten hoitaa kaikki kuntoon ja tervetuloa meillekin niin tirautetaan pikkukahvit ja muistellaan yhdessä niitä mukavia -70 ja -80 luvun aikoja, hehh :-))

      • poiketa Sinunkin

        luonasi...


      • vl-scienst
        poiketa Sinunkin kirjoitti:

        luonasi...

        Kakkukahvit odottaa. Tervetuloa!


    • hoitomiehet porukall

      a ovat keskuudessamme.

    • eella partio ensi-

      sijaisesti aikoo operoida? Keitä partioon kuuluu?

    • ruotuun nämä

      palstojen hullut

    • Yrittäisitte edes

      vastata ketjussa esitettyihin kysymyksiin.

      • hissukseen..

        Herra eip oo viellä avanna ovia tähän vastaammisseen.

        Kuohtotaap ensi vuanna.


    • 54444

      missä tää palvelu on??

    • poiketa

      tuon Mellun luona.

    • oletettavasti

      riittää puuhaa.

    • Viisas se,

      joka sanojaan säästää, järkevä pitää päänsä kylmänä. Hullukin käy viisaasta, jos on vaiti, järkevästä, ellei suutaan avaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe