öljyt mäellä

taas jälleen ja sähköviat päälle
13335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

joko olet korjannut tojon kaasupolkimen

Äänestä
  • Joo tein kaasupolkimelle talvirasvauksen hylkeentraanirasvalla, eipä takertele eikä hirttele. Mutta perkeleen moottori paiskasi öljyt mäkeen ja lisäksi noita sähköhäiriotä, vain muutama varoitusvalo palaa. Olen ihan hermona, sanokaa mitä tälle rakkaalle Tojotalleni pitäisi tehdä ?

    Äänestä

Osta CItroen, sellainen on meidän perhettä kuljettanut ilman murheita jo vuosikaudet. Tai ehkä sinulle kuitenkin sopisi paremmin sarvis ahkio. Tunnut jotenkin niin tyhmältä että Citron olisi liian hyvää sinulle, kysy isiltä tai opettajalta neuvoa jos oikein ahistaa.

Äänestä

vähän kun kattelee sitä huohotinsysteemiä niin ei öljyjä puhaltele pihalle.
Sama juttu muissakin autoissa.

Äänestä

pyöräilyhousut päässä
ja järki jäässä.
Loppunut sulta,
järkikulta.

Äänestä

On se tuo kateus mahtava voima! Panee teinipojat tällaista kirjoittelemaan, vaikka ei rahaa ole edes siihen rupicorollaan!

Äänestä

pyöräilyhousut taas 'öljyssä'. Sitäkö yritit kertoa?

Äänestä
  • sanoa ettei umpihulluilla ole helppoa kun minullakin puolihullulla on tarpeeksi vaikeuksia. Öljyt mäessä Tojotasta ja muutakin vikaa on. On se tämä elämä pottumaista.

    Äänestä

  • pyöräilyhousutpäässä kirjoitti:

    sanoa ettei umpihulluilla ole helppoa kun minullakin puolihullulla on tarpeeksi vaikeuksia. Öljyt mäessä Tojotasta ja muutakin vikaa on. On se tämä elämä pottumaista.

    Öljyt mäessä sillä eihän sitä riitä edes öljytilaan kun moottori syö ne.

    Äänestä

  • ei voi olla kirjoitti:

    Öljyt mäessä sillä eihän sitä riitä edes öljytilaan kun moottori syö ne.

    aina ennen ruoka-aikaa sille moottorille se voi muuten lekata kiinni kuten kaasupoljinkin.

    Äänestä

  • pyöräilyhousutpäässä kirjoitti:

    aina ennen ruoka-aikaa sille moottorille se voi muuten lekata kiinni kuten kaasupoljinkin.

    Tojon moottorissa käyttää lekaakin ?

    Äänestä

  • 4+11=411 kirjoitti:

    Tojon moottorissa käyttää lekaakin ?

    460tkm 1.6 carinan koneella ei paha..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyöräilyhousutpäässä kirjoitti:

taas jälleen ja sähköviat päälle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu