on pettäneet avioliitossa mm isäni serkku.
ja 2 ulkomaalaista jalkapalloilijaa jotka todellisia naistenmiehiä.
Mut yleensä Jousimiehestä todetaan että se on rehellinen merkki, tiedän.
tiedän joitain Jouskareita jotka
3
736
Vastaukset
Vain täysi pässi uskoo siihen, että luonteisiin tai käyttäytymiseen vaikuttaa se, minkä tähden alla on syntynyt.
Eikö ihmiset todella tiedä, että persoonallisuutta on todellakin tutkittu jo vuosikymmenet ja on olemassa useita tapoja kartoittaa persoonaa ja erilaisia luonneanalyysejä.
Jos nyt otetaan samaan aikaan, vaikka samana päivänä, syntyneitä ihmisiä ja pannaan ne tekemään muutama luonneanalyysi, vastauksista löytyy samanlaisuutta, mutta myös paljon erilaisuutta. Ja kun laitetaan vanhemmat tekemään sama analyysi (mieluummin samassa iässäkin), niin huomataan että vanhemmilla on samanlaisia luonteenpiirteitä, vaikka ovat syntyneet eri aikaan.
Luonteen ja persoonan määrää geenit ja kasvatus, ei tähdet. Tietysti tädeillä on tylsempää elää, jos tunnustavat tämän, mutta alkakaapa perehtyä psykologiaan. se on jännittävämpää kuin astrologia!- juha822222
olemassa Astrologia-Ammatti??
se on tosiaan ammatti joillakin ihmisillä ja he tienaavat sillä leipänsä.
itse uskon sekä en usko Astrologiaan, se on mulle semmonen mysteerinen asia.
Siis en sanoisi että olisin pässi enkä välttämättä menisi kutsumaan edes pässeiksi niitä ihmisiä jotka
uskoo 100%:sti astrologiaan.
- Jouskarinainen!
Pitää tietää millainen syntymä/tähtikartta on kyseessä jouskareilla.
Itse tunnen muutamia jouskareita. Jotku on sellasia jotka todellakin pettää kumppania ja jotku todellakin luotettavia niin kuin minä. Kohtelen toista siten miten haluan itseäni kohdeltavan.
Minä olin aviossa kauris-miehen kanssa ja hän kyllä petti minkä kerkesi. En kuitenkaan lähde yleistämään, koska se ei ole sopivaa. Tunnen kyllä muutamia kauriita, jotku on todellakin pettureita, mutta tunnen kyllä sellasiakin jotka ovat todellakin luotettavia.
Voi hyvänen aika sentään, jos rupeaisin vielä listaamaan, niin huomataan, että joka merkissä on pettureita ja luotettavia, joten jääköön se listaamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045271Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12326006SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011213Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17310814Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229717Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491