tiedän joitain Jouskareita jotka

juha82222

on pettäneet avioliitossa mm isäni serkku.
ja 2 ulkomaalaista jalkapalloilijaa jotka todellisia naistenmiehiä.

Mut yleensä Jousimiehestä todetaan että se on rehellinen merkki, tiedän.

3

738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vain täysi pässi uskoo siihen, että luonteisiin tai käyttäytymiseen vaikuttaa se, minkä tähden alla on syntynyt.

      Eikö ihmiset todella tiedä, että persoonallisuutta on todellakin tutkittu jo vuosikymmenet ja on olemassa useita tapoja kartoittaa persoonaa ja erilaisia luonneanalyysejä.

      Jos nyt otetaan samaan aikaan, vaikka samana päivänä, syntyneitä ihmisiä ja pannaan ne tekemään muutama luonneanalyysi, vastauksista löytyy samanlaisuutta, mutta myös paljon erilaisuutta. Ja kun laitetaan vanhemmat tekemään sama analyysi (mieluummin samassa iässäkin), niin huomataan että vanhemmilla on samanlaisia luonteenpiirteitä, vaikka ovat syntyneet eri aikaan.

      Luonteen ja persoonan määrää geenit ja kasvatus, ei tähdet. Tietysti tädeillä on tylsempää elää, jos tunnustavat tämän, mutta alkakaapa perehtyä psykologiaan. se on jännittävämpää kuin astrologia!

      • juha822222

        olemassa Astrologia-Ammatti??
        se on tosiaan ammatti joillakin ihmisillä ja he tienaavat sillä leipänsä.

        itse uskon sekä en usko Astrologiaan, se on mulle semmonen mysteerinen asia.
        Siis en sanoisi että olisin pässi enkä välttämättä menisi kutsumaan edes pässeiksi niitä ihmisiä jotka
        uskoo 100%:sti astrologiaan.


    • Jouskarinainen!

      Pitää tietää millainen syntymä/tähtikartta on kyseessä jouskareilla.

      Itse tunnen muutamia jouskareita. Jotku on sellasia jotka todellakin pettää kumppania ja jotku todellakin luotettavia niin kuin minä. Kohtelen toista siten miten haluan itseäni kohdeltavan.

      Minä olin aviossa kauris-miehen kanssa ja hän kyllä petti minkä kerkesi. En kuitenkaan lähde yleistämään, koska se ei ole sopivaa. Tunnen kyllä muutamia kauriita, jotku on todellakin pettureita, mutta tunnen kyllä sellasiakin jotka ovat todellakin luotettavia.

      Voi hyvänen aika sentään, jos rupeaisin vielä listaamaan, niin huomataan, että joka merkissä on pettureita ja luotettavia, joten jääköön se listaamatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11635
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8831
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4403
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3954
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3610
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3222
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2415
    Aihe