Hiilikuituiset BMW-merkit E46 -bemmiin?

Mistä ihmeestä löytäisin sellaiset? Ei oikein Suomesta näytä löytyvän... Jenkkilästä 35 euron merkeistä tulee postikulujen jälkeen 140 euron merkit. Jos joku tietää, mistä niitä löytää halvalla/pienillä postikuluilla, niin linkkiä kiitos.. :) En siis puhu niistä tarroista, jotka laitetaan oikean merkin päälle vaan ihan kunnollisista merkeistä.
5846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei hiilikuitua oltu vielä keksitty silloin kun se auto ilmestyi markkinoille.

Äänestä
  • Olippa hauska

    Äänestä

  • "In 1958, Roger Bacon created high-performance carbon fibers at the Union Carbide Parma Technical Center, located outside of Cleveland, Ohio.[1] Those fibers were manufactured by heating strands of rayon until they carbonized. This process proved to be inefficient, as the resulting fibers contained only about 20% carbon and had low strength and stiffness properties. In the early 1960s, a process was developed by Dr. Akio Shindo at Agency of Industrial Science and Technology of Japan, with using polyacrylonitrile (PAN) as a raw material. This had produced a carbon fiber that contained about 55% carbon."

    BMW:n historiaa tarkistelemalla havaitaan:

    "The E46 was released in 1998 to worldwide markets (excluding the United States) in the sedan body style."

    Eli mallin tuotanto alkoi 40 vuotta myöhemmin kuin hiilikuitu keksittiin.

    Juttusi ei perustu totuuteen eli on valhetta.

    Huumoria se tuskin myöskään on, idiotismia vain.

    Äänestä

  • Kiitos paljon!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ngi-89 kirjoitti:

Mistä ihmeestä löytäisin sellaiset? Ei oikein Suomesta näytä löytyvän... Jenkkilästä 35 euron merkeistä tulee postikulujen jälkeen 140 euron merkit. Jos joku tietää, mistä niitä löytää halvalla/pienillä postikuluilla, niin linkkiä kiitos.. :) En siis puhu niistä tarroista, jotka laitetaan oikean merkin päälle vaan ihan kunnollisista merkeistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu