Sensuuri pois

Moi!

Osaako joku neuvoa, kuinka kaupunkikämppä lisäosasta saa suihkusensuurin pois?
Pandora Simsin sivuilla on ainakin ladattava juttu, mutta en osaa asentaa sitä. Kuinka ja minne se kuuluisi purkaa? Mulla on WinRAR-ohjelma.
8641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Moikka!

Sensuurisumennuksen saa koodilla pois, mutta se ei toimi jos omistat The Sims 2 Yöelämää lisäosan.
Mutta jos sinulle on vain Kaupunkikämppä (tai muita lisäosia lukuunottamatta Yöelämää), niin paina
Shift Ctrl C ja sinulle aukeaa koodiluukku kuvan yläreunaan. Kirjoita siihen:

intProp censorGridSize 0

ja paina Enteriä. Toivottavasti se toimii! :)

Äänestä
  • valitettavasti mulla on yöelämä :/ Juuri sen takia tarttis vissiin ladata joku juttu.

    Äänestä

  • Mul ei toimi vaikka kuinka yritän.Mut jos oot suihkussa ni ottaa simistä kiinni sit siinä näkyy jos voit myydä sen simin.

    Äänestä

Niin ja tosiaan, jos olet löytänyt jostain sivuilta jonkun ladattavan jutun, niin teeppä seuraavasti:

1. Tallenna se ladattava juttusi, miten se nyt sitten sieltä tallennetaankaan
2. Paina se auki
3. Sinulla pitäisi tulla auki suunnilleen tämä näköinen ikkuna (tosin sinun siinä olevat tiedostot ovat varmaan ihan eri kuin kuvassa olevat) : http://soft.bramjnet.com/uploads/posts/1188323761_winrar_1.gif
4. Paina yläreunasta "Pura" tai jos ohjelma on englanninkielinen niin "Extract To"
5. Pura koko höskä seuraavaan paikkaan:

Koneellasi on varmaankin kansio "Tiedostot" ja sitten -> EA Games -> The Sims 2 -> Downloads

Sitten ainakin omalla kokemuksellani kävi niin, että sitten seuraavan kerran kun avasin simssin, tuli alkulatausten jälkeen semmoinen varoitusikkuna tai mikälie jossa anotaan että netistä ladattavat jutut voivat aiheuttaa vahinkoja peliisi. No, minulla on ainakin toiminut vaikka olen ladannut vaikka mitä.

Rastita sitten siitä ikkunasta kohta "ota osat käyttöön" ja sitten "hyväksy". Sen jälkeen peli pitää valitettavasti sulkea ja avata taas uudelleen. Silloin ikkuna tulee taas (tästä lähtien aina) mutta paina vain hyväksy. Sitten sen pitäisi oman järjenjuoksuni mukaan toimia.

Toivottavasti minusta oli hyötyä!

Äänestä
  • Kiitos paljon avusta! :) Yritän tehdä noin.

    Äänestä

Tiedättekkös että mikä on se koodi siihen et simeillä ei oo sensorisointi palkkeja?

Äänestä
  • Ai katos senhän vastaus on melkein ylinpänä. KIITOS AVUSTA. :D

    Äänestä

Jos lataat jotain, paina "Lataa" tai "Download" siitä mitä haluat ladata.
Se ilmestyy tietokoneesi "Ladatut tiedostot" kansioon, ellet ole jotakin muuta valinnut pienellä hienosäädöllä
Sitten itse kun olen lataillut jonkinverran kaikkea, rupean purkamaan niitä näin:
Klikkaus hiiten oikealla painikkeella >> Extart here >> ja se purkaantuu sinn.e Kun kaikki on purettu, kopioin koko höskän Downloads kansioon ja sitten poistan Ladatuista tiedostoista. Nopeampaa, ja yksinkertaisempaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


masamasamasamasamasa kirjoitti:

Moi!

Osaako joku neuvoa, kuinka kaupunkikämppä lisäosasta saa suihkusensuurin pois?
Pandora Simsin sivuilla on ainakin ladattava juttu, mutta en osaa asentaa sitä. Kuinka ja minne se kuuluisi purkaa? Mulla on WinRAR-ohjelma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu