Näin kuulin väitettävän, pallaa kuulemma telin perä muuten... SISUSSA siis.
Vaan mikskä helekutissa siinä sitten ei oo vaan kiinteä teli?
Vaan mikskä helekutissa siinä sitten ei oo vaan kiinteä teli?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
vai sil viisii,hölmö!!!!
EI PALA. SISUSSA ON KATKAISIN MISTÄ SAA KYTKETTYÄ VEDONTAKA-AKSELILTA POIS !!!!
Ainakin "pallaa" telin lokasuojat puhki jos teli ylhäällä ja veto päällä... SISUSSA siis.
mitä voi tapahtua perälle, jos pyörät ovat ilmassa ja veto pois???
höpö!!! meillä ollu useampi telivetosisu ja aina ajettu teli ylhäällä tyhjänä...eikä mitään ongelmaa!!!
veto pois päältä kun teli on ylhäällä kaippa sennytten kaikki tajuaa... Mutta kuulemma sen verran palikat pyörii siellä että sen takia kulemma vaurion vaara oispi olemassa?
etuteli etummaisena veto pois, ei pala vetokumit.
Viis akselisissa mis on 3 nousevaa viimenen pitää olla ajossa alkaalla. menee akselipaino yli viimesestä. lukee ihan rekisteriotteessa 5 akseli pidettävä ajossa alhaalla.
Sisun telivedon katkaisu tapahtuu paineilma koplinkilla,eli jos letku menee poikki,kytkeytyy teliveto päälle,ei varmaan terveellistä jos nopeus 80km/h,eli pitäisin telipyöriä muuten alhaalla,paitti esim.mettässä kääntäessä,ja kuluu muuten renkaat tasaisemmin jos telipyörät alhaalla koko ajan.