Tiedän että kuulostaa aivan hullulta jne. mutta tästä on alkamassa kauheat vkot kokeita, enkä usko selviäväni niistä hengissä ihan selvinpäin. kokeilin pilveä viime vuonna ja ihan tyytyväinen olin/olen tuloksiin. se rauhoittu ja anto keksittymiskykyä. mutta nyt, en saa mistään MITÄÄN huumausainetta, ehkä hyväkin, mutta olisiko mitää "omatekoista huumetta" tiedossa? mitään hamppua tässä nyt enää ehdi kasvattaa tai mitään, mut jotain ideoita kenties? kiitän.
Apua kokeisiin...
*jl*
132183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://www.paihdelinkki.fi/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=010301
Tuolla on erittäin asiantunteva selostus elämänlangan, eli päivänsinen siemenillä. Joku oli myös kokeillut mietoa 50 siemenen annosta kotiläksyjen teossa ja havainnut myönteisen vaikutuksen opiskeluun.
Puutarhakaupoista löytää näihin aikoihin päivänsinen siemeniä, esim. clarc's blue, heavenly blue ja kaikki sinikukkaiset ipomoea tricolor-lajikkeet käyvät.
Tutkimuskemikaaleista ainakin 2C-D soveltuisi yliopisto-opiskelijoille, sitä voi tilata netistä visa-kortilla.
http://www.erowid.org/chemicals/2cd/2cd_smartpills1.shtml
kuulostaa hyvältä. luin jutun. en vaan oikein mymmärtänyt että mitä siemeniä nämä nyt sitten ovat? saako ostettua esim. eläinkaupasta? tarkalleen ottaen siis mitä? kiitos!! :)
Itse olen tänä keväänä nähnyt niitä tavarataloissa, mm. Prismassa, ja kukkakaupoissakin niitä myydään. Netistä voi myös tilata, esim. exoticgarden.fi myy päivänsineä ja heavenly blue lajiketta.
minkäs nimisiä nää siemenet nyt sit on? siis et vois vaik kysyy kaupas huoletta niit tjt?
Voi jumalauta, pitääkö nyt joidenkin kokeiden takia ruveta napostelemaan jotain siemenpaskaa, voi voi kun ei ole sieniaika...
Koitas nyt palata todellisuuteen.
mietin sitä et iha jos puutarhakaupasta (?) menis kysyy tota päivänsiniä...? voiks nii tehä? millanen kasvi? ja et oisko mitää muita mahdollisuuksii? entä sinisestä ruiskukasta?
mee ostaa siemenkaupast pallokenttä nimisii ruohonsiemenii siin on montaa lajii sekasiin sit sun pitää siilata ne pienet harmaat erilleen ja keittää niitä paljos vedessä noin puol tuntii ku pinnalla on sellast keltast vaahtoo ni kaada vesi pois varovast ettei vaahtoo tuu sieminiin nyt voit syödä siemenii mut älä ota ekalla kerralla ku kolme neljä lusikallista voit kans ottaa buusteriks yhen tai kaks bissee mut ei enempää muuten sä lennät ja kovaa :) äläkä sit ota liikaa :)
siis pallokenttä nimisiä siemeniä? mistä voi ostaa? miltä osastolta?
oon nyt täs koittanu ettii tota päivänsiniä, mut mistää ei tunnu löytyvän. oon etsinyt prismasta (miltä osastolta) ja muista ruokakaupoista... tren seudulla asun joten... mistä?! :o
Itse olen havainnut kannabiksen auttavan sellaisten aineiden opiskelussa, jotka vituttavat, kuten ruotsin luvussa. Sen sijaan matematiikan opiskelussa pössyttelystä tuntuu olevan lähinnä haittaa. Tosin itse opiskelen amiksessa, eli AMK:ssa, jossa kokeet ovat lähinnä naurettavan helppoja, joten kokemukseni eivät välttämättä ole johdettavissa suoraan korkea-asteelle.
Mutta mitäs jos kokeilisit välillä selvin päin lukua, jooko?
Alkoholia tosin saa Alkoholistiliikkeestä, mutta etyylialkoholi havaintojeni mukaan haittaa mitä tahansa opiskelua.
kuivattu rairuoho autto ainaki mua kokeile!
amiksessa? ammattikoulussa?
AMK ammattikorkeessa amkissa??
helpot kokeet on varmaan amiksessa
Onko tää vai joku huumeiden myynti paikka??? Siis haloo,jos kokeista ei selvii ilman aineita,niin tarviiko käydä koulua?!? Ja sitä paitsi,ei aina tarvi olla 10 oppilas. Ei ainakaan terveyden kustannuksella.
Ei millään pahalla. Mutta kumminki. :)