sinulle

Marraskuussa tulee mieleen niin synkkiä ja valoisia ajatuksia sinusta,että kaamosmasennusta potevaa yksilöä hirvittää.
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nämä kuukaudet kun olisin valoisasti vain jatkanut,
"paniikki vanhasta", uusi ei pelottanut

Äänestä
  • tuon minäkin ymmärrän, sama täällä -menneen tunnepuhdistautuminen on raskasta
    mutta toivon että "satamaa" eivät jäät saarra
    ja viimeistään kevät sulattaa veet vapaiksi kohti ......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aurinkoon2 kirjoitti:

Marraskuussa tulee mieleen niin synkkiä ja valoisia ajatuksia sinusta,että kaamosmasennusta potevaa yksilöä hirvittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu