minkälaisia haittavaikutiksia teillä o ollut? mulla ainakin hiukset putoo päästä ja maha jumittaa, onko teillä ollut samanlaisia?
Roa haittavaikutukset
Kale
31472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oikeestaan mitään muuta, ku että silmät kuivu vähän ja huulet rohtu. hiukset meni ehkä hieman huonokuntoisemmiksi, muttei ne päästä lähteneet:)
Ensimmäisenä kuivu huulet, sitten alkoi suupielten halkeilu, kun toinen parani toinen halkes tai molemmat yhtä aikaa, koko kuurin ajan. Nenän limakalvot olivat ihan rikki. Hiukset oheni hieman ja luonnonkiharani oikeni. Kunto palautunut vähitellen kun uutta kasvanut ja kiharaakin taas. Ihottuma kämmenselissä ja olkavarsissa. Kirvelsi jopa hajusteeton rasva. Pari silmätulehdusta. Epäilen kuurilla olleen osaa myös virtsatietulehduskierteeseen. Eikä annostukseni edes ollut suuri.
Mulla ilmeni kuurin aikana mm. huulten kuivumista, masennusta, ihottuumaa käsivarsissa, limakalvojen kuivumista ja ihon kuivumista. Hiukset on vielä päässä, mutta niiden kunto huononi hieman. Finnit kyllä paranivat melko kiitettävästi.