Photoshop CS2... 3,4 ja 5

Hieman ulkona..

Minulla on ollut jo vuosia Adoben Photoshop CS2 jota olen ihan kotikäyttäjänä, siis amatöörinä käyttänyt. Koska tiedän, että koneeni resurssit eivät riitä CS5:n pyörittämiseen (tärkeimmät koneeni spektit alla) mutta kuitentenkin minulla olisi mahdollisuus ottaa käyttööni CS3:n, mitä MERKITTÄVÄÄ EROA on CS2:lla ja CS3:lla?

Ts. onko niin välttämätöntä vaihtaa jo tutuksi tullutta CS:2 CS3:n? Sen sijaan asensin hiljattain Illustrator CS3:n koneelleni juuri vektorigarafiikan tekemisen syistä. Ihan hyvin koneeni jaksaa pyörittää sitä kuten myös DW CS5:sta (Viimeisin DW versioni kulki vielä Macromedia nimellä).

Voisikohan PS CS4:n vielä pyöriä koneessani olgelmitta, huomioiden sen, että yle4ensä kun teen jotain, minulla on samalla auki "sopparin" ohella myös DW, Notepad ja Firefox.

Käyttis: WIN XP Pro serial pack 3.
Käyttömuisti: 1Gt RAM
Suoritin: AMD Athlon 64 Prosessor 3200 2,01GHz
Näytönohjain: Radeon X550 (en muista(tiedä onko 32 vai 64 bit.)

2

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunnon kone kalliiden ohjelmien lisäksi. nykyisesi on mopo.

      • Nirk

        päivittämiselläkään mitään oleellista etua saavuta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      2669
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1679
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      140
      1656
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1391
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      66
      1348
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      292
      1205
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      14
      1195
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      986
    9. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      24
      940
    10. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      899
    Aihe