Photoshop CS2... 3,4 ja 5

Hieman ulkona..

Minulla on ollut jo vuosia Adoben Photoshop CS2 jota olen ihan kotikäyttäjänä, siis amatöörinä käyttänyt. Koska tiedän, että koneeni resurssit eivät riitä CS5:n pyörittämiseen (tärkeimmät koneeni spektit alla) mutta kuitentenkin minulla olisi mahdollisuus ottaa käyttööni CS3:n, mitä MERKITTÄVÄÄ EROA on CS2:lla ja CS3:lla?

Ts. onko niin välttämätöntä vaihtaa jo tutuksi tullutta CS:2 CS3:n? Sen sijaan asensin hiljattain Illustrator CS3:n koneelleni juuri vektorigarafiikan tekemisen syistä. Ihan hyvin koneeni jaksaa pyörittää sitä kuten myös DW CS5:sta (Viimeisin DW versioni kulki vielä Macromedia nimellä).

Voisikohan PS CS4:n vielä pyöriä koneessani olgelmitta, huomioiden sen, että yle4ensä kun teen jotain, minulla on samalla auki "sopparin" ohella myös DW, Notepad ja Firefox.

Käyttis: WIN XP Pro serial pack 3.
Käyttömuisti: 1Gt RAM
Suoritin: AMD Athlon 64 Prosessor 3200 2,01GHz
Näytönohjain: Radeon X550 (en muista(tiedä onko 32 vai 64 bit.)

2

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunnon kone kalliiden ohjelmien lisäksi. nykyisesi on mopo.

      • Nirk

        päivittämiselläkään mitään oleellista etua saavuta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      200
      5199
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4974
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      4368
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2007
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1751
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      68
      1589
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      11
      1382
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1255
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1075
    Aihe